Haberci Kuş

YALAN VE SAHTE TARİH YAZMA GAYRETİ HIZ KAZANMIŞTIR!

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi Lozan Antlaşması’nın 97. Yıl dönümü için basın açıklaması gerçekleştirdi. Candoğan Parkı’ndan Delikliçınar Meydanı’na yürümek isteyen grup polis tarafından engellendi ve görüşmeler sonucunda açıklama Candoğan Parkı’nda yapıldı.

YALAN VE SAHTE TARİH YAZMA GAYRETİ HIZ KAZANMIŞTIR!
219
24 Temmuz 2020 - 12:36

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi bugün Lozan Antlaşması’nın 97. Yıldönümü sebebiyle basın açıklaması gerçekleştirdi. ADD üyelerinin Candoğan Parkı’ndan Delikliçınar Meydana yürümesi polis ekipleri tarafından engellendi. Dernek yöneticileri ve polis memurları arasında süren görüşmelere sonucunda açıklama Candoğan Parkı’nda yapıldı.

“Lozan emperyalizmi masada yenilgiye uğrattı”

Grup adına basın açıklamasını okuyan ADD Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay “Lozan Barış Antlaşması ile emperyalizm, cepheden sonra masada da yenilgiye uğratılmıştı. Böylece; tam bağımsız, demokratik, laik, sosyal, hukukun üstünlüğüne dayalı, çağdaş ve üniter bir ulus devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli atılmıştı. Lozan, bu yönüyle; Anayasa’da vurgulanan ve “değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen” niteliklerin zeminini oluşturmaktadır.

Son yıllarda; yalan ve sahte tarih yazma gayretleri hız kazanmıştır. Lozan’a, Lozan’ın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve yol arkadaşı İsmet İnönü’ye yönelik çirkin ve sınır tanımaz saldırılar bu nedenledir” dedi.

Şube Başkanı Özbay Lozan karşıtlığını şu şekillerde nitelendirdi:

Lozan karşıtlığı, Sevr yandaşlığıdır. Bölünmek, parçalanmak ve emperyalizme yem olmaktır.

Lozan karşıtlığı; Atatürk’ün kurduğu ulus devlet modelinin, çağdaş kazanımların ve Cumhuriyetin niteliklerinin tasfiye edilmesidir.

Lozan karşıtlığı; hilafetin ve saltanatın geri getirilmek istenmesidir.

Lozan karşıtlığı; milli egemenlik yerine saray ve hanedan hâkimiyetini kabullenmektir.

Lozan karşıtlığı; millilik yerine ümmetçiliktir.

Lozan karşıtlığı; siyasal dinci bir devletin inşasına yüksek sesle  “evet” demektir.

Lozan karşıtlığı; çoklu hukuk sistemini benimsemektir. Hukukun üstünlüğünün yok edilmesidir.

Lozan karşıtlığı; bölücü, gerici, işbirlikçi, cemaatçi, tarikatçı, PKK ve FETÖ’cü vb. yapılanmalara göz yummaktır…

“Sinsi politikalara seyirci kalmayacağız”

Lozan’ın, Cumhuriyetin ve milletin dayandığı en güçlü siyasi ve hukuki temel olduğunu belirten Şube Başkanı Özbay Lozan Barış Antlaşması’yla oynamanın Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılması ve yıkılması olacağını söyledi. Özbay “Milletimizin ayrıştırılması, kamplaştırılması ve kutuplaştırılmasıdır. Buna izin vermeyeceğiz. Lozan karşıtlarının yürüttüğü, sinsi politikalara seyirci kalmadık, kalmayacağız… Bir kez daha ant içiyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti’ne, Cumhuriyetimizin çağdaş niteliklerine, Lozan’a ve Milletimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Lozan Antlaşması’na karşıtlığın emperyal bir oyun olduğunu vurgulayan Kadem Özbay “Bu emperyal oyunlara karşı, herkesi dikkatli olmaya; yurttaşlık sorumluluğu ile yasal ve demokratik yollarla mücadeleye çağırıyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.