Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

VARLIKER’İN İHRACI GENEL MERKEZDEN DÖNDÜ

Önceki dönem CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’e yönelik ihraç kararı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından bozuldu. Çok sevdiği ve emek verdiği partisinde mücadeleye devam edeceğini söyleyen Varlıker ihraç sürecine dair açıklamalarda bulundu.

VARLIKER’İN İHRACI GENEL MERKEZDEN DÖNDÜ
20 Şubat 2021 - 14:08

Önceki dönem Denizli’de CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı yapan Tolga Varlıker, sosyal medya paylaşımları nedeni ile Denizli İl Disiplin Kurulu tarafından verilen ihraç kararının genel merkezde bozulmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Varlıker açıklamasında;
“Sevgili Cumhuriyet Halk Partili dostlarım, değerli yol arkadaşlarım;
Yaklaşık 8 aydır, siyasi bir karantinanın içindeydim. Bazı sosyal medya paylaşımlarım sebebiyle, Merkezefendi İlçe Başkanlığı ve Denizli İl Başkanlığı tarafından “kesin ihraç” talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildim ve 2 yıl süreyle ihraç edilmeme yönelik karar alındı.
Yıllarca emek verdiğim ve çok sevdiğim partimden, sırf bazı durumlara karşı kimseye hakaret etmeden, kimseyi kırıp incitmeden, nezaket ve eleştiri sınırları dışına asla çıkmadan fikirlerimi belirttim diye bu şekilde ihraç edilmemi doğru bulmadım ve hukuki hakkımı kullanarak, bu kararı Ankara’ya, Genel Merkezimiz’e taşıdım. Yüksek Disiplin Kurulumuz, “…dosyada ceza verilmesini gerektirir yeterli ve inandırıcı kanıt olmadığından, Kurulumuzca yapılan değerlendirme sonucunda iddia edilen paylaşımların eleştiri sınırları içerisinde kaldığı sonucuna varılmış ve şikayetlinin itirazının kabulüne…” diyerek, hakkımdaki tüm suçlamaları düşürmüştür. Kararı iptal etmiştir” dedi.

“KİRLİLİK SİYASETE DEĞİL İNSANA MAHSUS” 

Partisi için mücadele etmeye devam edeceğinin altını çizen Varlıker açıklamasının devamında “Zamanında canımla, kanımla, gece gündüz emek vererek yanlarında durduğum kişilerin, akla ve vicdana sığdıramadığım şekilde aleyhime yürüttükleri çalışmalar, lobiler oldu. Partimden ihraç edilmem için büyük çaba içine girdiler. Ancak, gerek siyasetin içinden gerekse dışından, nice partili, partisiz dostlarımın, bu süreçte hakkın tecelli olacağına dair bana verdikleri destekleri bir ömür boyunca unutmayacağım. Bir kez daha gördüm ki, kalbi adaletten yana atanlar, çok, çok daha fazla…
Çevremdeki birçok kişi, “Başkan, siyaset böyle kirli ve vefasız bir şey” dedi. Fakat herkese hep aynı şeyi söyledim. Hayır, siyaset kirli ve vefasız değil. Kirlilik de vefasızlık da insana mahsus. Siyaseti kirleten, siyaseti yalan söylemekten, yol arkadaşlarını rant ve çıkarlar uğruna heba etmekten ibaret görenler, siyaseti de kendi kalpleri gibi kirletirler. Benim siyaset anlayışım bu değil. Asla da böyle olmayacaktır. Hiçbir kimlik, hiçbir makam insana şeref katmaz. Ancak insan kimliğine, makamına şeref katabilir. Yüreğinizin rengi neyse, koltuğunuza bıraktığınız iz de o olacaktır” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.