Haberci Kuş

ÜRETİP, KAZANIP, BAŞARACAĞIZ!

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, koronavirüs salgın hastalığı ile mücadele edilen dönemde tarım ve hayvancılıkta sorunlara ve çözüm önerilerine değindi.

ÜRETİP, KAZANIP, BAŞARACAĞIZ!
54
22 Nisan 2020 - 8:03

MHP’li Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Koronavirüs salgın hastalığından kaynaklı olarak,dünyada ve ülkemizde değişim ve farklılıklar yaşanacağı aşikar.Üretim hususunda kaynakların doğru kullanılması ve artış sağlanması zarureti söz konusu.Kaldı ki ithalat yapmanın da;gümrük geçişinin kontrollü sağlanması ve alım yaptığımız ülkelerin de bu salgın hastalık ile savaştığı dikkate alınırsa;bir kez daha verimliliğin artırılması hayati önem taşıyor.

Salgın hastalık ile mücadele edilen bu günlerde tarımsal üretim ve hayvancılık gerek stratejik,gerekse insanın yaşamını sürdürmesi açısından çok ciddi ehemmiyet arz ediyor.

İçinde bulunduğumuz dönem itibari ile tarımsal üretimin ön hazırlık ve yetiştirilme sürecinde bulunmaktayız.Olası gübre ve ilaç bedellerine farklı bahanelerle sanal bir artış yapılmasının acilen önüne geçilmelidir.

Çiftçilerimizin kullanacağı girdilerde Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatifleri üzerinden; ekimi yapılan ürünün hasat tarihi dikkate alınmak sureti ile faizsiz kredilendirme olanağı sağlanmalıdır.

Çiftçilerimizin vadesi gelmiş veya gelecek olan zirai kredi borçları 5 yıl süre ile faizsiz olarak ilk taksit 2021 yılında başlamak koşuluyla taksitlendirilmelidir.

Bölgesel ürün deseni ve iklim gözönünde bulundurularak ekim ve dikim yapılmayan alan kalmamalıdır.Bu sayede gerek ülkemizdeki ihtiyacın daha uygun fiyatlarla karşılanması gerekse döviz girdisi sağlayacak ihracatın arttırılması bakımından çok önem taşımaktadır.

Devlet Su İşleri ve Sulama Birliklerinin denetim,gözetim ve faaliyetlerinde,hassasiyet en üst seviyede planlanmak ve gösterilmek üzere icra edilmesi gerekmekle,şebeke dışı olarak tanımlanan her türlü tarımsal alana,sınırları zorlayarak sulama hizmeti götürme gayretine girişilmelidir.

Tarımsal ürünlerin toplama, paketleme ve satışının sağlanması konularında tarım bakanlığı,belediyeler,tarım il müdürlüğü ve ilgili odalar, kooperatifler kollektif çalışmalar yürütmek sureti ile,tarım ve hayvancılığı çok etkin ve üst düzey başarı noktasına taşıyabiliriz.

Tarım ve hayvancılık bölgelerimizde,geleneksel yöntemler hatırlanmak ve yeni dönem doğru tahlil edilmek,   bilimsel veriler ışığında hareket etmek suretiyle milletçe üreteceğiz,kazanacağız,başaracağız”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.