Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

TUTANAK REZALETİ İSTİFA GETİRDİ!

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün ’18 yıl önce araba var mıydı’ sözü gündemdeki yerini korurken son dakika gelişmesi yaşandı. Ök’ün ‘Yerli araba var mıydı’ şeklinde paylaştığı tutanakta değişiklik yapıldığı inceleme sonucu kesinleşti. Türkiye gündemine ikinci defa oturan olayla ilgili istifada yaşandı.

TUTANAK REZALETİ İSTİFA GETİRDİ!
27 Kasım 2020 - 18:48

TBMM İletişim Koordinatörlüğü, resmi tutanakta değişiklik yapıldığı iddiaları üzerine inceleme başlattı. Yapılan inceleme sonucu ’18 yıl önce araba var mıydı’ şeklinde kayda geçen tutanakta ‘Yerli araba var mıydı’ şeklinde oynama yapıldığı ortaya çıktı. Değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkanı Yardımcısı sorumluluğu kabul ederek görevinden istifa etti.

TBMM İletişim Koordinatörlüğü, Plan ve Bütçe Komisyonunun 19 Kasım günü yapılan görüşmelerinde bir milletvekiline ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 19 Kasım Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmeler sırasında bir milletvekiline ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili olarak TBMM Başkanlığı tarafından inceleme başlatılmıştır. TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir.”

SORUMLU HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

TBMM İletişim Koordinatörlüğü’nden yapılanın açıklamanın devamında “İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir. TBMM Genel Sekreterliği tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, işlemleri devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.