TRAFİKTE KENDİSİNİ UYARAN VATANDAŞIN ARABASINA 16 EL ATEŞ ETTİ

Denizli’de trafiği makas atarak birbirine katan magandayı uyaran başka bir otomobil sürücüsü hayatının şokunu yaşadı. Maganda kendisini uyaran kişiyi durdurup ardı ardına 16 el ateş etti. Kurşunların hedefi olan araçta bulunan ve 2 gün önce evlenen genç kadın, boynundan yaralandı.

  • 19 Haziran 2021 - 10:24
  • Son Güncelleme : 25 Ekim 2022 - 13:16

Pamukkale ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Fevzi Çakmak Bulvarı'nda gerçekleşen korkunç olayda, trafikte makas atarak ilerleyen 35 AGB 534 plakalı otomobilin sürücüsü İbrahim T., kendisini uyaran 20 BJK 49 plakalı cipin sürücüsü Önder  K. ile tartışmaya başladı. Trafik magandası, trafikte bir süre daha devam eden tartışmanın ardından, sözlü tartışmaya girdiği Önder K’dan aracını durdurmasını isteyince korkunç bir olayın fitili ateşlendi.

Aracından iner inmez belindeki silahına sarılan maganda, içerisinde iki kişinin bulunduğu araca 16 el ateş etti. Çevreden gelip geçen diğer araç ve yayalara aldırış etmeden ardı ardına tetiğe basan maganda, yanındaki kız arkadaşıyla birlikte aracına binerek olay yerinden hızla uzaklaştı.

Silahtan çıkan kurşunlardan birisi, araçta yolcu olarak bulunan Eda G.Ü.'ye isabet etti. Daha 2 gün önce evlendiği öğrenilen Eda G.Ü, kanlar içinde yere yığıldı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Önder K., çevredeki vatandaşlarında yardımıyla hemen olayı yetkili birimlere ihbar etti.

Bölgeye gelen sağlık görevlileri, Eda G. Ü'yü yaptığı ilk müdahalenin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıken, hastaneye kaldırılan Eda G.’nin durumunun iyi olduğu bilgisiyle rahat bir nefes alındı. Polis ekipleri, kayıplara karışan magandayı yakalamak için il genelinde çalışma başlattı.