Haberci Kuş

TARIM GİRDİLERİNDE ÖTV KALKSIN KANUN TEKLİFİ AKP VE MHP’NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, tarımsal ürünlerde ve hayvancılıkta kullanılan girdilerde (mazot, gübre, tohum, ilaç, yem vb.) ÖTV’nin kaldırılmasına ilişkin verdiği kanun teklifi hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. ‘Çiftçimiz üretirse, çiftçimiz kazanır, çiftçimiz kazanırsa her birimiz kazanırız.’ dedi.

TARIM GİRDİLERİNDE ÖTV KALKSIN KANUN TEKLİFİ AKP VE MHP’NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ!
118
17 Haziran 2020 - 11:06

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, tarım girdilerinde ÖTV olmasını eleştirerek ‘Mücevher ve pırlantada ÖTV yoksa çiftçinin kullandığı gübrede neden ÖTV var? Yatta kullanılan mazotta ÖTV yoksa çiftçinin kullandığı traktöre koyduğu mazotta neden ÖTV var?’ Diye sordu. Gülizar Biçer Karaca TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmada tarım alanlarındaki azalmaya, üretimden vazgeçen çiftçi sayısına dikkat çekti. Çiftçinin Tarım Kanunu’na göre devletten 175 Milyar TL alacaklı olduğunu belirtti. ‘2020’nin ilk 5 ayında bir avuç faiz lobisine  65 milyar lira para ödeyebiliyorsak çiftçimizin mazotundan, gübresinden, ilacından ÖTV kaldırılabilir. Yandaşlara 80 milyar lirayı geçen bir garanti ödemesi bu bütçeden ödenebiliyorsa o zaman çiftçimizin de mazotundan, gübresinden ÖTV kaldırılabilir.’ dedi.

 

ARPALIK A.Ş’DEN KESİLECEK PARALARLA ÇİFTÇİNİN BORCU ÖDENİR!

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ülkemizde kaynak sorunu olmadığını, önemli olanın kaynakların kimin için nasıl kullanılacağı olduğunu dile getirdi.’18 yıl önce kurulan Arpalık Aile Şirketinden kesilecek paralarla  çiftçimizin hem alacağı olan 175 milyar lira destek ödenir, kanuni hakları ödenir hem de çiftçimizin kullandığı mazottan, elektrikten, gübreden, tohumdan ve çiftçimizin ana ham madde olarak kullandığı bütün değerlerden ÖTV’yi kaldırırsanız çiftçimiz üretir.’ dedi.

 

3 MASKE DAĞITAMAMANIN AYIBINI ÖRTEMEYECEKSİNİZ!

 

TBMM kürsüsünden tüm milletvekillerine çağrı yapan Gülizar Biçer Karaca ‘Bu kanun teklifine bugün evet derseniz ne mi olacak? Belki kırk gün bakamadığınız vatandaşın sandıkta soracağı hesabı engelleyemeyeceksiniz. Üç maske dağıtamamanın ayıbını örtemeyeceksiniz ama çiftçimizden bir “Allah razı olsun” lafını duyacaksınız.’ dedi. Gülizar Biçer Karaca’nın tarım ve  hayvancılıkta kullanılan girdilerinde ÖTV’nin kaldırılmasına ilişkin verdiği kanun teklifi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.