Haberci Kuş

SİZ OSMAN ÖCALAN TRT’YE ÇIKTIĞINDA NEREDEYDİNİZ?

SİZ OSMAN ÖCALAN TRT’YE ÇIKTIĞINDA NEREDEYDİNİZ?
Mehmet Batumhan Özden
Mehmet Batumhan Özden( mboartstudio@gmail.com )
1.085
09 Ocak 2020 - 15:53

11 Ocak Cumartesi günü Denizli’ye Merkezefendi Belediyesi’nin daveti üzerine “TÜRKİYE’DE NELER OLUYOR?” isimli bir söyleşi gerçekleştirmek için gelecek olan Türkiye’nin sevilen  FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, birkaç gündür sosyal medya üzerinden linç ediliyor ve ahlaksızca yapılan söylemlerin hedefinde tutuluyor. Bugün bir kez daha görüyoruz ki buna eşlik eden siyasi isimler de bu oyuna alet oluyor ve hiç yapmamaları gereken bir hatanın içerisine düşüyorlar. Adeta kendi topuklarına sıkıyorlar…

Denizli’ye geleceği basın yoluyla duyurulduğu andan itibaren sosyal medya üzerinden linç edilen ünlü sunucu Fatih Portakal, sosyal medyada trol adı ile adlandırılan bir kısım şahıslar tarafından çok sert eleştirildi ve Merkezefendi Belediyesi’nin bu yaptığı etkinlik kötü gösterilmeye çalışıldı. O paylaşımların tek bir kalemden birebir aynı şekilde paylaşılması ise buna en büyük örnek oldu.

İşte o paylaşım:

Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan bu fotoğraf ile birlikte Merkezefendi Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarına da saldırılar düzenlendi. Ağza alınmayacak hakaretlerin bulunduğu paylaşımlara etiketlenerek adeta bir savaş açıldı. Bu paylaşımlardan bazıları ise hakaret seviyesini aştığı için engellendi. Bu da eleştiri konusu yapıldı. Açık ve net söylüyorum GEREKSİZ BİR ELEŞTİRİYDİ.

Lakin işin asıl üzücü kısmı bugün gerçekleşti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nden bir gün önce 9 Ocak tarihinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında gazetecilerin karşısına çıkan Merkezefendi Belediyesi Ak Parti grup başkan vekili Yavuz Aki ve Milliyetçi Hareket Partisi grup başkan vekili Fırat Dağdeviren bu hataya ortak oldular ve Merkezefendi Belediyesi’nin yapacak olduğu bu toplantıyı iptal etmesi gerektiğini dile getirdiler. Sosyal medya üzerinden oynanan bu oyuna iki önemli siyasi ismin de alet olması büyük hataydı. Siyasi stratejide yersiz olan bu hataya sebep açan her kimse bu iki ismin üzerine oynadığını tahmin ediyor bu hataya düşmelerinden dolayı üzülüyorum.

Sebebini şu şekilde açıklamak istiyorum.

Total reyting sonuçlarında 1. Sırada olan, “Fatih Portakal ile Fox Ana Haber” sunucusu Fatih Portakal’ın Denizli’de yapacağı bu söyleşiye çok yoğun bir talep gözlenmekte. Ve gösteriyor ki bu söyleşi şu ana kadar Denizli’de yapılan en yoğun katılımlı söyleşi olacak. Bunu Cumartesi günü bir kez daha netlikle göreceğiz.

Muhammet Subaşıoğlu döneminde Ak Partili bir belediyeyken başarılı denilecek işler yapmışken kaybedilen Merkezefendi’de, Şimdi Şeniz Doğan dönemi.

CHP’li bir belediye başkanının değişim talebi ve projeleri ile kazandığı bir belediyede, seçmenlerin ciddi bir oranla beklediği bir söyleşinin iptal edilmesi yönünde isteğiniz var.

Bu seçmenden iki gün sonra tekrar oy isterken nasıl gideceksiniz yanına.

Neden tekrar insanları kaybediyor yoğun talep gören bir organizasyonun iptalini istiyorsunuz?

Neden bu şekilde eleştiriler yaparak potansiyel seçmeninizi kendinizden uzaklaştırıyorsunuz?

Bu hataları nasıl görmezden geliyorsunuz?

Size bu hataları yaptıran kimler?

Bu sorularıma gerçekten bir yanıt vermenizi çok istiyorum.

Yarın Çalışan Gazeteciler Günü olmasına rağmen, 1 gün öncesinden bu tarz bir açıklamayı yaparak Fatih Portakal üzerinden Merkezefendi Belediyesi’ni eleştirmek nasıl bir gaflettir bunu anlamış değilim ki sizin çok umursadığınızı düşünmemekteyim.

Fatih Portakal ne için eleştiriliyor ona geleceğim ve asıl en önemli sorumu soracağım.

“Fatih Portakal teröriste rahmet okumuş” öyle söylüyorlar…

Kimin haddine düşmüş teröriste rahmet okumak bu memleketin savcısı var hakimi var gereken yapılırdı. Portakal için açılmış bir dosya yok!

Fatih Portakal Türkiye için işgalci demiş…

Kimin haddine düşmüş Türkiye için işgalci demek bu memleketin savcısı var hakimi var gereken yapılırdı. Portakal için açılmış bir dosya yok!

Fatih Portakal Türkiye için sömürgeci demiş…

Kimin haddine düşmüş Türkiye’ye sömürgeci demek bu memleketin savcısı var hakimi var gereken yapılırdı. Portakal için açılmış bir dosya yok!

ŞİKAYETİ OLAN VARSA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATMALIDIR FATİH PORTAKAL İÇİN

Bu devletin hakimi, savcısı var. Onlar harekete geçmiyorsa bu iddialar doğrultusunda, hatanız var demektir beyler bayanlar… Biraz başınızı ellerinizin arasına alıp düşünme vakti gelmiştir.

Videoları montajlayarak, konuşmaları kırparak konuları saptırıp insanları hedef göstermenin devri kapanmıştır. Bu ülkenin birbirinden değerli yurtsever insanları bu konuları araştırmakta ve doğru olanı rahatlıkla görmektedir.

Şimdi ben asıl son soruma geçmek istiyorum… Bu konu yeterince uzadı ben de gereksiz yere uzatıp değerli vaktinizi almak istemem.

Sayın Yavuz Aki ve Sayın Fırat Dağdeviren sizin eleştirilerinize sebep olan sosyal medya trollerinin diliyle soracağım.

Siz PORTAKAL, MANDALİNA bu işleri bir kenara bırakın da Osman Öcalan TRT’ye çıkarıldığında neredeydiniz?

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.