Haberci Kuş

ŞENİZ DOĞAN

566
27 Ocak 2019 - 10:35
ŞENİZ DOĞAN

1980 yılında Denizli’nin Bekilli ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimin ardından İstanbul’da hukuk, Londra’da dil eğitimi aldı. 2005 yılından bu yana avukatlık yapmakta.

15 yıl süreyle CHP Karahallı Belediye Başkanlığı yapan Dr. Nihat Süzek’in kızı. Bu nedenle kendini bildi bileli siyasetin içerisinde. CHP Gençlik Kollarında aktif olarak görev yaptı. 2012 ile 2014 yılları arasında Merkez İlçe ve Merkezefendi İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014 Yerel Seçimleri’nde belediye meclis üyeliği için yapılan eğilim yoklamasında partilililerin neredeyse tamamının oyunu olarak birinci sıradan Merkezefendi ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliklerine seçildi. Hem Merkezefendi hem de Büyükşehir Meclis üyeliği görevleri esnasında şehrin, özellikle de Merkezefendi ilçesinin sorunları ile yakından ilgilendi. Meclis üyesi arkadaşları ile birlikte her türlü yanlışlığa ve haksızlığa dur dedi. Etkili, yapıcı ve proje üreten bir muhalefet anlayışı sergiledi. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’nde Denizli milletvekili adayı oldu. Denizli Kadın Hakları Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesi. Denizli Barosu Komisyonlarında uzun yıllar görev yaptı. Farklı dernek ve sivil toplum kuruluşlarının Denizli merkez ve ilçelerinde düzenlediği çok sayıda seminer ve etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Evli, bir çocuk annesi. İyi derecede İngilizce biliyorum.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.