SEDAT PEKER'DEN CAHİT ÖZKAN PAYLAŞIMI

Sedat Peker, basın danışmanı Emre Olur’un AK Partili Cahit Özkan’la ilgili paylaşımını retweet etti.

  • 16 Mayıs 2022 - 22:08
  • 735

'Suç örgütü liderliği' suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkındaki bir paylaşımı retweet etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, o zaman teslim oldu" demiş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, "Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" açıklamasını yapmıştı.

SEDAT PEKER RETWEET ETTİ

Peker’in basın danışmanı Emre Olur, bugün yaptığı paylaşımında Cahit Özkan’ın BAE ile ilgili açıklamalarını, hangi soru üzerine yaptığına işaret etti.

Olur, “Gazeteci dostlarımızın gözünden kaçmış olabilir. Cahit Özkan’ın yaptığı açıklamalar çok önemli! Ancak haberin önemini on kat arttıracak olan ise Armağan Çağlayan'ın ‘BAE ile Sedat Peker’i susturmak için mi yakınlaştınız?’ sorusuna bu cevabın verilmiş olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker ise Emre Olur’un bu paylaşımını retweet etti.

Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendisine uygulandığı ifade ettiği yasak nedeniyle sosyal medyadan doğrudan bir paylaşım yapamıyor. Ancak Peker, sessizliğini son dönemde yaptığı beğeni ve retweetlerde bozdu.