SATRANÇ’TA DENİZLİ’NİN YILDIZI PARLADI

Küçükler ve yıldızlar kategorilerinde Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşen Satranç Türkiye Şampiyonasında, Denizlili sporculardan Irmak Somyürek 7 Yaş kızlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

  • 09 Eylül 2021 - 17:14
  • 75

18 yaş Kızlarda ise İlayda Kaygısız yarışmayı gümüş madalya ile tamamladı. Konya Selçuklu Kültür Merkezinde 27 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda 1371 sporcu yarıştı. 24 kategoride 7’den 18 yaşına kadar sporcuların heyecan dolu karşılaşmalarına sahne olan şampiyonada önce sağlık sloganıyla pandemi tedbirlerine harfiyen uyulduğu görüldü.


IRMAK SOMYÜREK’TEN ALTIN MADALYA

Satrançta başarı ivmesi her geçen gün yükselen Denizli’de Türk Sporuna yeni yıldızlar kazandırılmaya devam ediyor. 7 Yaş kızlar kategorisinde Irmak Somyürek rakiplerini geride bırakarak kürsüde zirvede yer aldı. 18 yaş Kızlarda ise tecrübeli sporcu İlayda Kaygısız yarışmayı gümüş madalya ile tamamladı. Denizli’den katılan sporculardan 7 sporcu da milli takım havuzuna girmeyi başardı.


İBANOĞLU SATRANÇ AİLESİNİ KUTLADI

Satranç Federasyon Temsilciliğinin çalışmaları ile son yıllarda satranç sporunda Denizli’nin başarı grafiğinin arttığını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, şampiyonada yarışan dereceye giren girmeyen tüm sporcuları kutladı. Denizli’de ki satranç ailesinin her sene üstüne koyarak ilerlediğini söyleyen İbanoğlu, fedakarca çocuklarına destek olan ailelere ve spor kulüplerine de teşekkür etti.


MİLLİ TAKIM HAVUZUNA GİREN SPORCULAR


10 Yaş Genel 5. Ege Sarıçam


10 Yaş Genel 6. Ege Çoban


10 Yaş Genel 7.  Mustafa Sezgin


10 Yaş Kızlar 8.Ayperi Ilgın Has


12 Yaş Genel 9. Ali Batuhan Bıyıksız


15 Yaş Kızlar 4.Haticesu Koyuncu


16 Yaş Kızlar 5.Nehir Tokat       

Şeniz Doğan