Haberci Kuş

Sarayköylü Minikler Zabıta Mesleğini Öğrendi

Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli personel Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencilerine zabıta mesleğini anlattı.

Sarayköylü Minikler Zabıta Mesleğini Öğrendi
129
14 Aralık 2019 - 20:58

Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencileri zabıta mesleğini öğrendi. Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli birim amiri Bünyamin Ünal ve Alaittin Telim anaokul öğrencileriyle bir araya geldi. Zabıta mesleğini üniformalarıyla anlatan Ünal ve Telim’i öğrenciler pür dikkat dinledi.

Zabıta mesleğinin önemini aktaran Telim, zabıtanın ne iş yaptığını, mesleğinin önemini ve vatandaşların üzerine düşen görevlerin neler olduğunu anlattı.

Ünal ise, “Zabıtalar il veya ilçe belediyelerine bağlı olarak çalışırız. Biz de Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görev yapmaktayız. Zabıtalar, çalıştıkları bölgedeki huzur ve güveni sağlamakla görevlidir. Bu hususta hizmet veren zabıtalar, belediye tarafından sınırları çizilmiş emir ve yasaklara uymak durumundadırlar” dedi.

Öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplayan Ünal ve Telim, öğrencilere boyama kitabı hediye etti. Son olarak zabıta şapkası takan öğrenciler günün anısına fotoğraf çekildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.