Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

SAHTE BELGE OPERASYONUNA 3 TUTUKLAMA

Denizli’de bir yapı denetim firmasının Merkezefendİ Belediyesi çalışanlarının bilgisayar oturum şifrelerini temin ederek yetkisiz şekilde sisteme ulaşım sağlayarak, 551 bin 909 TL kamu zararının oluşturduğu yönündeki soruşturmada 3 kişi tutuklandı.

SAHTE BELGE OPERASYONUNA 3 TUTUKLAMA
23 Kasım 2020 - 15:36

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, şüpheli yapı denetim firması yetkilileri/çalışanlarının iskân ruhsatı almak için Merkezefend Belediyesi çalışanlarının bilgisayar oturum şifrelerini temin ederek yetkisiz şekilde sisteme ulaşım sağladıkları, düzenledikleri sahte evraklarla ödemeleri gereken harç ve diğer bedelleri ödemeden sahte belgeyle birçok iskan ruhsatı aldıkları “Resmi Belgede Sahtecilik (TCK 204) ve Kamu Zararına Nitelikli Dolandırıcılık (TCK 158)” suçlarının soruşturmasına yönelik belediye çalışanlarına ait kriminal incelemede çalışanlara ait bilgisayar oturum şifrelerinin kullanıldığı tespit edildi.

551 BİN TL KAMU ZARARI

Konuyla ilgili olarak Merkezefendi Belediyenin Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına sunmuş olduğu dökümanlar üzerinde yapılan bilirkişi incelemesinde;şüpheli yapı denetim firmasının sahte kaşe, imza ve çalıntı şifre kullanarak işlem yaptığı 47 ayrı dosyadan toplam 145.372,00 m2 inşaat alanının bulunduğu ve toplam 551.909,82 TL kamu zararının oluştuğu, şüpheli yapı denetim firması yetkililerinin ve belediyenin ilgili kısmında çalışan görevlilerin sorumlu oldukları görüş ve kanaati bildirilmişti.

3 TUTUKLAMA

Yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli yapı denetim firması çalışanı 8 şüpheli hakkında “Resmi Belgede Sahtecilik (TCK 204) ve Kamu Zararına Nitelikli Dolandırıcılık (TCK 158)” suçlarından adli işlem yapılmış, çıkarıldıkları adli makamlarca 3 şüpheli şahıs tutukalandı.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.