Haberci Kuş

PROFESÖR 80 DERECELİK YERALTI SUYUNA DÜŞEREK YARALANDI

Geçtiğimiz günlerde Sarayköy’ün Teke Mahallesinde yer altı sularının aşırı ısınması sonrası araştırma yapan Doç. Dr. Yanarak yaralandı

PROFESÖR 80 DERECELİK YERALTI SUYUNA DÜŞEREK YARALANDI
150
18 Mayıs 2020 - 6:32

Sıcaklıkların arttığı bugünler yer altı sularında da anormal derecede ısınmalar devam ediyor. Sarayköy ilçesine bağlı Tekke mahallesinde bulunan yer altı sularının 35 – 40 dereceden birden 80 derece fırlaması sonrası mahalle sakinleri deprem korkusuyla yetkililere durumu haber verdi.

PAÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr Halil Kumsar, bölgede termal su sıcaklığı ölçümleri almak için geldi. Çalışma yaptığı sırada üzerine bastığı beton zeminin çökmesi sonucu sıcak suyun içine düşen Kumsar, yaralandı.

Kumsar’ın kaldırıldığı hastanede tedavisi devam ederken  JMO Denizli Şubesi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade edereke “Şube başkanımız Doç. Dr Barış Semiz ve PAU Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr Halil Kumsar Sarayköy (Tekkehamam) bölgesindeki son günlerdeki termal sularda ani sıcaklık artışlarının sebeblerini araştırmak üzere arazi çalışması sırasında termal su sıcaklığı ölçümleri alırken bulundukları beton zeminin çökmesi ile Prof. Dr. Halil Kumsar termal suya düşerek ayaklarında ikinci derece yanık oluşmuştur. Şu anda hastanede kontrol altında olup durumu iyidir” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.