Haberci Kuş

PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİ SİYASETE MALZEME OLMAMALI

PINAR GÜLTEKİN CİNAYETİ SİYASETE MALZEME OLMAMALI
326
21 Temmuz 2020 - 14:57

İyi Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in erkek arkadaşı tarafından katledilmesinin bazı çevrelerce siyaset malzemesi yapılmasını çok anlamsız bulduğunu söyledi.

Muğla’da kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Beş gündür kayıp olarak aranan ve son olarak erkek arkadaşı tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin cinayetinin ardından konuşan İyi Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık, kadın cinayetlerinin ve çocuk istismarının bir an önce önüne geçilmesini istedi. Cinayetleri sonlandırmak adına hükümetten önemli adımlar atılmasını beklediklerini anlatan Akışık, Muğla’da yaşanan ve bir kadının daha hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan cinayet bizleri derinden üzmüştür. Bu cinayet ne ilk ne de son olarak” dedi.

“SİYASET MALZEMESİ YAPILMAMALI”

Bazı çevrelerin yaşanan cinayeti siyasi malzeme olarak kullanma çabasında olduğunu ifade eden Akışık, “Sosyal medya mecralarında bu cinayetin amacı dışında siyasi malzeme olarak kullanılması bizleri daha da üzmektedir. Yapılan paylaşımlarda cinayeti işleyen erkek arkadaşının bir siyasi partiye mensup olduğuna kadar amacı dışında paylaşımlar yapılmaktadır. Her türlü kadın cinayetinin karşısında olduk olmaya da devam edeceğiz. Bu tarz paylaşımlar, hedef saptırma, gündem değiştirme çabalarından başka bir şey değildir. İnsanların siyasi görüşlerini, gönül verdikleri partileri ön plana çıkararak bu cinayeti farklı amaçlara çekmek cahilliktir, aymazlıktır. Bizler buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.