Haberci Kuş

PAZARTESİDEN İTİBAREN CEZA YAĞACAK

Korona virüs ile mücadelede maske takmanın önemini anlamayan ve takmayanlar için cezalar belli oldu.

PAZARTESİDEN İTİBAREN CEZA YAĞACAK
570
20 Haziran 2020 - 8:12

11 Mart’tan bu yana korona virüs ile mücadele devam ederken halk sağlığı açısından birçok önlem ve tedbirler alındı. Kişilerin hijyen ve mesafe kurallarına dikkat etmesinin yanında bulaşma oranını azaltmak adına maske takmanın önemi de sık sık hatırlatılıyor. Bakanlık tarafından alınan yeni bir karara göre kontrollü sosyal hayat döneminde vaka sayılarının artışını önlemek adına maske kullanımına yönelik denetimlerin artırılması istenildi.

Buna göre, bugün ve yarın maske takma konusunda denetim ve kontroller yapılacak, aykırı davranan vatandaşlar ve iş yerleri uyarılıp bilgilendirilecek. 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren  Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacak.

Maskenin, 54 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.