PAÜ'LÜ DEKAN ELEŞTİRİLERİ YÜZÜNDEN GÖREVİNDEN OLDU

Pamukkale Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Solmaz'ın görevden alındığı öğrenildi. Solmaz'ın görevden alınmasında yeni ÖSYM Başkanı ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım olduğu iddia edildi. Konu hakkında üniversiteden resmi bir açıklama yapılmazken aynı ittifaka olmasına rağmen Eğitim Bir Sen ile Türk Eğitim Sen çatışmasının burada da gerçekleştiği iddialar arasında.

Med Plus Kariyer
  • 07 Ağustos 2022 - 16:29
  • 265

KPSS'de benzer soru skandalıyla çalkalanan ÖSYM'de eski başkanın görevden alınmasının ardından göreve Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi. Ersoy'un göreve gelmesinin ardından Pamukkale Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Solmaz'ın sosyal medyada yaptığı paylaşım görevini kaybetmesine neden oldu. Ersoy'un eleştiren Aksoy, "KPSS Skandalının altında yediiklim çıkıyor. Makamları parselleyen EBS kiminle çalışıyor, Yediiklim ile. Peki yeni atanan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy kim? EBS İstanbul Eski Şube Başkanı. Bu karanlık ilişki ağı incelenmelidir. Geriye dönük sınavlar mercek altına alınmalıdır" dedi.

GÖREVİNDEN ALINDI

Eğitim Bir Sen tarafından  büyük tepkiyle karşılanan açıklamanın ardından Solmaz, üniversite rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından görevden alındı. Görevden alma emrinin YÖK'ten geldiği iddia edildi. Görevden almanın altında ise siyasi partilerin aynı ittifakta olmasına rağmen Eğitim Bir Sen ile Türk Eğitim Sen çatışmasının yattığı gelen iddialar arasında. Öte yandan Prof. Dr. Süleyman Solmaz'ın paylaşımını sildiği öğrenildi.