Haberci Kuş

PAÜ HASTANESİ 1.OLDU, ÖDÜL ALDI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi araştırma çalışmaları ile birincilik almaya devam ederek Retina Araştırma Ödüllerinde de birinci oldu. 2019 yılı Bayer’in katkılarıyla Türk Oftalmoloji Derneği tarafından Türkiye çapında organize edilen Retina Araştırma Ödülleri yarışmasında, Prof. Dr. Ebru Nevin Çetin ve ekibi, yapmış oldukları araştırma ile birincilik ödülü aldı.

PAÜ HASTANESİ 1.OLDU, ÖDÜL ALDI
383
15 Ekim 2020 - 14:02

Çalışma hakkında bilgi veren Göz Hastalıkları AD. Başkanı Prof. Dr. Ebru Nevin Çetin şu açıklamalarda bulundu, “Bu araştırmayı ekip arkadaşlarım olan Göz Hastalıkları AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Pekel, Op. Dr. Osman Parça, Enfeksiyon AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selda Sayın Kutlu ve Doç. Dr. Murat Kutlu ile birlikte gerçekleştirdik. Çalışmada HIV-1 infeksiyonu bulunan kişilerin sinir ve damar yapısındaki değişiklikleri inceleyip, hastalığın şiddetiyle ilişkisini irdeledik. Yaklaşık 10 ay süren araştırmamız sonucunda, HIV-1 infeksiyonu olan kişilerin sinir tabakasında normal gözlere göre değişiklikler olduğunu saptadık ve damar tabakası kalınlığının viral yük ile ilişkili olduğunu gösterdik. Çalışmamız, retina hastalıkları konusunda dünyadaki en saygın dergilerden biri olan “Retina; The journal of retinal and vitreous diseases” isimli dergide yayınlandı. Prof. Dr. Çetin böyle bir çalışmayı hep birlikte yürütmekten ve birincilik ödülü almaktan hem PAÜ Hastanesi, hem de kendi ekibi adına çok mutlu olduk.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.