Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

PAÜ DSHMYO’YA AMBULANS DESTEĞİ

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (DSHMYO)’ya İlk ve Acil Yardım Programında kullanılmak üzere bir adet eğitim ambulansı hibe etti.

PAÜ DSHMYO’YA AMBULANS DESTEĞİ
26 Ocak 2021 - 13:24

Bilindiği üzere koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm ülkemizde olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi’nde de uzaktan eğitime devam etmekte iken DSHMYO gibi hem uygulama hem de teorik eğitimi içinde barındıran, sağlık hizmetlerinde önemli görevler üstlenecek kişilerin yetiştirildiği kurumlar eğitim ve öğretimlerini aralıksız sürdürmekte. Yüz yüze eğitimin yanı sıra öğrencilerin bizzat ambulans ekipmanlarında uygulama ve acil sağlık istasyonlarındaki staj döneminde bire bir ambulans ekipleri ile vakaya çıkmaları da ciddi önem arz etmektedir. Bu sebeple, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, İlk ve Acil Yardım programı öğrencilerinin uygulamalı eğitimlerinde kullanılmak üzere bir adet eğitim ambulansını PAÜ’ye bağışladı. Sağlık İl Müdürlüğü tarafından hibe edilen tam donanımlı ambulansın, öğrencilerin eğitimine olumlu katkılar sağlayacağını ifade eden Denizli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Hülya Çetin, yapılan bu çalışmalarla uzaktan eğitim alan öğrencilerin ambulans içerisinde bulunan ekipmanlarını iş akış şemasına göre uygulamaları ve daha iyi tanımaları bununla birlikte yüz yüze eğitim modeline geçiş yapıldığında uygulama becerileri kazanmalarının amaçlandığını kaydetti. Prof. Dr. Çetin: “Okulumuza sağladıkları katkılardan dolayı İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Berna Öztürk’e, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Gürcan Güven’e ve Denizli Acil Sağlık Hizmetleri personellerine teşekkürlerimi sunarım” dedi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Zorlu pandemi koşullarında sürdürdüğümüz uzaktan eğitime İl Sağlık Müdürlüğümüzün verdiği desteklerinin yanında Üniversitemize sağlanan hibe desteği Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerimizin eğitimlerinde önemli yol kat etmelerini sağlayacaktır.  İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlar, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ile yapacağımız işbirliklerimiz ile İlimize, ülkemize ve bilimin gelişimine katkı sağlamaya, eğitim öğretim kalitemizi yükseltmeye devam edeceğimize inanıyorum. Kurumlararası ilişkilere katkısı büyük olan, İlk ve Acil Yardım Programına vermiş oldukları desteklerinden dolayı başta Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Berna Öztürk olmak üzere emeği geçen tüm herkese teşekkürlerimi sunarım.”

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.