Haberci Kuş

PAMUKKALE’DE MASAJ SALONLARINA AYAR GELİYOR

Pamukkale Belediye Meclisi bugün belirli gündemler etrafında aylık toplantısını yapmak için toplandı. Meclisin ilk gündemi Belediye Başkanı Avni Örki’nin yazılı önergesi ile gündeme alındı. Pamukkale Belediye Meclisi’nin bugün yapmış olduğu toplantıdan masaj salonları ile ilgili karar çıktı.

PAMUKKALE’DE MASAJ SALONLARINA AYAR GELİYOR
409
05 Temmuz 2019 - 14:59

Meclis üyeleri Belediye Başkanı Avni Örki’nin bugün meclise vermiş olduğu yazılı önerge ile Pamukkale Belediyesi  sınırları içerisinde açılan ve çevredekilerin huzur ve esenliği konusunda çok fazla şikayet alınan masaj salonlarının denetim altına alınmasını oy birliği ile kabul etti. 

Masaj salonlarının ruhsatlandırması için iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı düzenlenirken,  onaylı mimari projede masaj salonu olmayan ve amacına uygun yapı kullanma izin belgesi alınmamış işyerlerinde çalışma ruhsatı düzenlenmesi, ruhsatı olanların da devir işlemine izin verilmemesi Avni Örki’nin vermiş olduğu yazılı önerge ile kabul edildi. Masaj salonları, yapı kullanma izin belgesi ve kat maliklerinin oybirliğiyle aldıkları karar olsa dahi, yönetmeliğe uygun olmadığı takdirde çalışmayacak.

Masaj salonlarında, uygulama odalarının her birinde sıcak su tertibatı, duş kabini ve tuvaletlerin bulunması, bay ve bayanlar için ayrı ayrı tuvaletlerin yapılması gerektiği ilgili yönetmelikte belirtilmiş olmasına rağmen çalışır durumdaki masaj salonlarının böyle olmadığı tespit edildi.

Masaj salonlarındaki mevcut uygulama, mevcut sıhhi tesisat ve giderlerini hatta statik ve betonarme çözümlerin de telafisi zor hatta imkansız sorunlara yol açtığından ana yapıda bir takım zararlara açıyor.

Onaylı mimari projede, masaj salonu olmayan ve amacına uygun yapı kullanma izin belgesi alınmamış işyerlerinde çalışma ruhsatı düzenlenmemesine, ruhsatı olanların da devir işlemine izin verilmemesine karar verildi.

Kaynak: Ayna Haber

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.