Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ÖZTÜRK: KORONA İLACI VEFATLARA NEDEN OLDU MU?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk korona virüs tedavisinde kullanılan ilacın yan etkisinden kaynaklı ölümlerin yaşanıp yaşanmadığını sordu.

ÖZTÜRK: KORONA İLACI VEFATLARA NEDEN OLDU MU?
25 Aralık 2020 - 11:35

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığı’na, Covid-19 tedavisinde kullanılan Favipiravir adlı ilacın yan etkisinden dolayı ölümlerin olduğu  iddialarına cevap almak için bir soru önergesinde bulundu.

Tedavi sürecinde kullanılan bu ilacın yan etkisinden dolayı vefat edenlerin gündemde olduğu şu günlerde, ilaç firmasına ne kadar ödeme yapıldığı sorularına da yer verdi.

Denizli Milletvekili Yasin Öztürk şu sorulara yanıt istedi;

  1. Hastalara bir günde 16 tane olarak verilen bahsi geçen ilacın üreticisi ve ortakları kimdir?
  2. Favipiravir ilacının üreticisi firma ile geçmişte yönetiminde olduğunuz Medipol Hastanesinin ortaklığı bulunmakta mıdır?
  3. Sağlık Bakanlığı bu firmaya ilaç için şimdiye kadar ne kadar ödemede bulunmuştur?
  4. Yurtdışında muadili ilaçlar hastalara aynı doz oranında mı uygulanmaktadır?
  5. İlacın yan etkilerinden dolayı vefat eden hasta var mıdır? Bakanlığınız, ilaç kaynaklı hasta ölümü iddialarıyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapmayı düşünmekte midir?
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.