Haberci Kuş

OKUL BAHÇESİNE TRAFO SKANDALI

İlkokul bahçesine trafo yapılacağı bilgisini alan Eğitim İş Denizli Şubesi okul önünde basın açıklaması yaparak tepkisini gösterdi. Başkan Aydoğan okul bahçesinde çektiği fotoğraflar ve yaptığı basın açıklamasıyla tepkisiz kalmazken çocukların kaydırak olarak kullandığı alanın önüne açılan çukur ise akıllara durgunluk veren cinsten.

OKUL BAHÇESİNE TRAFO SKANDALI
192
10 Kasım 2020 - 15:54

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan’ın yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulumuzun bahçesine bir trafo yapılacağını öğrendik. Okula giderek trafo inşaatını yerinde gördük. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018/10 nolu genelgeye aykırı bir şekilde öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehlikeye atan bu uygulamaya derhal son verilmelidir.

Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu sehrin merkezinde sınırlı düzeyde okul bahçesine sahip Denizli’mizin köklü eğitim kurumlarından biridir. Anaokulu öğrencilerimizin oyun alanına bu trafonun yapılması vicdansızlıktır. Yüksek gerilimin, radyasyonun içinde çocuklarımız nasıl eğitim görecekler? Bu okulda görev yapan öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur.

Milli Eğitim Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre okullarımızda birtakım önlemler alırken bu trafonun yapılması büyük bir çelişki oluşturmaktadır.

İmar planlarındaki aksaklıkları ve mevzuat boşluklarını okullarımızın lehine düzenlemesi gereken kurumlar da bu fırsatçılığa ortak olmuşlardır. Okul bahçelerimizin imar ve tapu-kadastro sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekir.

Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak öğrenci, öğretmen ve eğitim emekçilerimizin haklarını koruma adına bu konuyu takip edeceğiz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.