Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ÖĞRETMENLERDEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ PROJESİ

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde Turgay Mersin Ortaokulu öğretmenleri iklim değişikliği ve kuraklığa dikkat çekmek için ‘Yağmur Hasadı Projesi’ hazırladı.

ÖĞRETMENLERDEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ PROJESİ
06 Şubat 2021 - 15:53

Merkezefendi İlçesi’nin Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Turgay Mersin Ortaokulu öğretmenleri çevreci proje imza attı. Son yılların en önemli gündemlerinden biri olan iklim değişikliği ve kuraklık Turgay Mersin Ortaokulu öğretmenleri Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmeni Sema Çin ve Matematik Öğretmeni Serap Sarısoy, tarafından “Yağmur Hasadı Projesi” hazırlandı.

Yağmur Hasadı Projesi’ni hazırlayan öğretmenler Sema Çin ve Serap Sarısoy, şunları söylediler:

“Küresel ısınma ve iklim değişikliği ve kuraklık günümüzün acilen çözülmesi gereken belki de en önemli sorunlarıdır. Biz de bu konuda neler yapabileceğimizi konuştuk ve okulumuzda yağmur  suyu hasadı yapmaya karar verdik. Projemizi duyunca Denizli Varil adlı işletme hasat yapacağımız varili ücretsiz olarak sağladık. Bu konuda kendilerine müteşekkiriz. Varilimizi boyadık ve uygulama bahçemizin yanına belli bir miktarda gömdük . İlkbaharda yetiştireceğimiz örnek atalık tohumlardan elde ettiğimiz bitkileri, biriktirmiş olduğumuz bu su ile sulayacağız. Şimdiden öğrencilerimizde yaratacağımız farkındalık için heyecan duyuyoruz. Okula döndüklerinde onları karşılayacağımız canlı bir görsel elde ettik aynı zamanda. Ekolojik farkındalık amaçlı projelerimiz devam edecektir.”

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.