ODABAŞIOĞLU HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakılan Denizli CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Tugay Odabaşıoğlu hakkında savcılık iddianamesini hazırladı.

  • 03 Aralık 2021 - 16:59
  • 162

Denizli’de 23 Eylül tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın katılımıyla gerçekleşen CHP Merkezefendi ve Honaz ilçe danışma kurulu toplantısında mikrofon başına geçen Denizli CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla 28 Eylül tarihinde tutuklanmış ve 13 gün sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Denizli CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Odabaşıoğlu'nun tutuksuz yargılanacağı dava öncesinde, Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca iddaaname hazırlandı. "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla 11. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Odabaşıoğlu hakkında 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edildi. Suç ile ilgili delil ve belgelere yer verilen iddianamede, Gençlk kolları başkanı Odabaşıoğlu'nun ise suçlamaları kabul etmediği ifadelerine yer verildi.