Haberci Kuş

MİMARLARDAN ÇARPICI ANTİK HAVUZ AÇIKLAMASI

MİMARLARDAN ÇARPICI ANTİK HAVUZ AÇIKLAMASI
206
27 Temmuz 2020 - 19:44
Mimarlar Odası Doğal ve Kültürel Mirasın Korunması Komisyonu üyeleri son günlerde kamuoyunda çok tartışılan Pamukkale Antik Havuz’da incelemelerde bulundu. Tadilatın restorasyon projelerine ulaşamayan mimarlar, yerinde inceleme yaptı ve gözlemlerini bir rapor halinde kamuoyuyla paylaştı.
Raporda : “Antik havuz bu haliyle sulama kanalı görüntüsü veriyor. taş duvar inceltilerek alçaltılmalı, bölgenin endemik bitki türü olan zakkumlar dikilerek havuz çevresi görünümü eski haline getirilmelidir.” sözleri dikkatlerden kaçmazken kamuoyunun tepkisi ise günden güne büyüyor. Eski görüntüsünden eser kalmayan antik havuzun çehresinde oluşan tahribat sosyal medyanın gündeminden de düşmüyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.