Haberci Kuş

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL PAYLAŞIM

Diyanet işleri Ali Erbaş’ın salgınlara karşı mücadele kapsamında yaptığı açıklamalarda, nikahsız beraberlikleri ve LGBT’leri hedef gösteren “hutbe”’si sonrası gelen destek ve tepki açıklamaları #AliErbaşYalnızDeğildir başlığı iki gündür twitterin en çok konuşulan konusu olarak yer alıyor.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL PAYLAŞIM
129
27 Nisan 2020 - 17:38

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “salgınlara karşı mücadele” adına nikahsız beraberlikleri ve LGBT’leri hedef gösteren “hutbe”si büyük tepki çekmiş, tepkilerin öne çıkanlarından birine de Ankara Barosu imza atmıştı.

Erbaş’ın açıklamalarını “şaşkınlık” ve “ibretle” izlediklerini belirten baro açıklamasında, “Şaşkınlığımız, sesi çağlar öncesinden gelen bu şahsın, bir devlet kurumunun başında oturup söylemini kutsal sayılan değerler üzerine inşa ederek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesindeki kan kokan cüreti sebebiyledir” denilmişti.

Diyanet’e yönelik  artarak devam eden tepki ve destek mesajlarına bir kurumun müdürüne çok yakışmayacak nitelikte bir cevapta Denizli’den geldi. Milli Eğitim Bakanlığında şube müdürü olarak görev yapan bir ismin yaptığı paylaşım Denizli gündemine bomba gibi düştü.

Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Adem Soysal’un Ankara Barosu’nın ilgili açıklamasına verdiği, yanıt ise  şöyle:

“8-9 nasil önce diyip aslında ne demek istediğinizi çok iyi biliyoruz pçler..gidin g****zü verin evinizde kimse karışmıyor size. Bunu açık hale getirip lüt kavmi gibi herkesi yakacaksınız..kalbiniz iyice körelsin doğru yolu görmeyin. Terbiyesizler, siz kimsiniz olum açıklama yapoyorsun”

Soysal’ın uzaktan eğitim görevi nedeniyle şuanda uzaktan çalıştığı bilgisi paylaşıldı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.