Haberci Kuş

MHP’Lİ YILMAZ’DAN MALAZGİRT MESAJI

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av.Mehmet Ali Yılmaz,Malazgirt Zaferinin 949.yıl dönümü nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı.

MHP’Lİ YILMAZ’DAN MALAZGİRT MESAJI
71
27 Ağustos 2020 - 4:35

Başkan Yılmaz:”Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü, herkes için kutlu bir yürüyüşün başladığı gündür. Anadolu, Malazgirt Zaferi ile bize vatan olmaya başlamış, milletimizin tarihi yürüyüşünü ve ilerleyişini hızlandırmıştır. Bin yıldır vatan toprağı olan, kıyamete kadar da vatan toprağı kalacak, Anadolu’nun kilidi açılmıştır. Bu zaferden sonra zulmün yerini adalet, düşmanlığın yerini kardeşlik, kinin yerini sevgi almıştır. Malazgirt ruhu, bizleri birbirimize sımsıkı bağlayan, çok güçlü bir bağ olmuştur.

Sultan Alparslan, Malazgirt Zaferine hazırlanırken, askerlerine, ‘Biz ne kadar az olursak olalım, onlar ne kadar çok olursa olsunlar, daha fazla bekleyemeyiz. Bütün Müslümanların, minberlerde bizim için dua ettiği şu saatlerde, kendimi düşman üzerine atmak istiyorum. Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya şehit olur cennete girerim’ diye seslenmiştir. İşte bu inanmışlıkla, bu adanmışlıkla, bu azamet ve bu tevazuuyla, savaşa giren Sultan Alparslan, yüzlerce yıl sürecek bir sevgi medeniyetinin de kapılarını aralamıştır.

Bu ses; Sultan Alparslan’ın Malazgirt’ten, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’dan, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’dan, bu mukaddes vatan toprağı için verdiği, mübarek bir sestir” dedi.

Bu topraklarda hüküm süren Aziz Milletimiz, bin yıldır dünyaya adaleti, hakkı, hukuku haykırmıştır. Haykırmaya da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Anadolu’nun kapılarını bizlere açan, Merhum Sultan Alparslan’ı ve kutlu askerlerini, cennet vatanımız uğruna canını seve seve veren tüm şehitlerimizi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.