Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

MERKEZEFENDİ’DE CUMHURİYET COŞKUSU 24 SAATE SIĞMADI

Merkezefendi Belediyesi gün boyu düzenlediği etkinliklerle Cumhuriyet coşkusunu yaşadı. Etkinlikler gece yarısı saatlerinde son bulurken Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise alkışları alan isim oldu.

MERKEZEFENDİ’DE CUMHURİYET COŞKUSU 24 SAATE SIĞMADI
29 Ekim 2020 - 20:52

Merkezefendi Belediyesi bugün gün boyu düzenlediği etkinliklerle taktirleri topladı. Cumhuriyet coşkusunu 24 saate sığdıramayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan gecenin ilerleyen saatlerine kadar vatandaşlarla bir arada oldu bugünü ölümsüzleştirmek için fotoğraflar çektirdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 97. yıla özel bir tanıtım filmli yayınlayarak vatandaşların seyrine sunan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan sonrasında ise düzenlediği araç konvoyu ile Merkezefendililer ile bir araya geldi. Gün boyu süren bir çok etkinlikte boy göstermeyi ihmal etmeyen başkan Doğan, Denizli Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen Cumhuriyet yürüyüşte de yer aldı.

Gün boyu coşkuyla devam eden Cumhuriyet kutlamalarının finalinde ise muhteşem bir konser organizasyonu vardı.

Merkezefendi Belediyesi’nin üstlendiği “Müziğe Park Et” etkinliği kapsamında Merkezefendi Belediyesi Orkestrasının sahne aldığı Arabalı Konser etkinliğinde vatandaşlar Cumhuriyet heyecanını gece boyu sürdürdü. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin finali gece yarısına kadar devam ederken Merkezefendi Belediyesi kutlamalarını 24 saate sığdıramadı…

BÜYÜK COŞKU

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, konsere ilgi gösteren Merkezefendililere teşekkür etti. Başkan Doğan, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1919 yılında başlattığı milli mücadeleyi 1923 yılında “Türk milletine cumhuriyet yönetimi yakışır, onların karakterinde bu vardır” diyerek 1923 yılında cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Herkesin seçme seçilme hakkı vardır yönetim ne bir sınıfa ne bir zümreye nede bir kişiye aittir. Herkes eşit hakka sahiptir. Cumhuriyet yönetiminde Türk ulusu ulus olma bilinci kazanmıştır. Aynı şekilde Dünya ülkeleri milletleri arasında onurlu bir şekilde yer almamızı sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik çizgisinden hiçbir zaman bir gün bile taviz vermeyecektir. Atatürk’ün çizdiği yolda, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için daima ilerlemiştir ve ilerleyecektir. Buna hiç kimse engel olamayacaktır. Ama bize düşen bir şey var: Atatürk’ün dediği gibi aklın ve bilimin yolundan hiçbir zaman şaşmayacağız. Sevgili Merkezefendililer haklarını kaybetmiş ülkeler yok olmaya mahkûmdurlar. Bizler bu bilinçle ülke olarak birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Bizler hepimiz Atatürk ilke ve devrimlerinin sonuna kadar takipçisi olmalıyız ve olacağız da… Size söz veriyorum Merkezefendililer! Merkezefendi Belediyesi daima büyük ve tek önder, ebedi önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye devam edecektir. Bugün bu topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan bizlere en iyi yönetim şekli olan cumhuriyeti ilan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.

BAŞKAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise, “Cumhuriyet siz değerli dava arkadaşlarımız, dostlarımız  varken asla ve asla zarar görmeyecektir. İyi ki varsınız… Bugün bu coşkuyu yaşatan başta Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan’a, Atatürkçü kardeşime teşekkür ediyorum. İnşallah Merkezefendimizde bundan sonra bu bayramları her zaman olduğu gibi heyecanla gururla onurla bir milletin evladı olarak hep birlikte yaşayacağız ve yaşatmaya da devam edeceğiz.  Siz Atatürkçü dostlar olduğu sürece bu milletle memleket bir daha asla ve asla esarete düşmez. Özgürlüğüne, vatanına milletine toprağına ve bayrağına ölümüne sahip çıkar çıkmaya da devam edecektir. Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.