Haberci Kuş

Kent Günlüğü 2. Bölüm (Gülizar Biçer Karaca)

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, aynahaber.net ve habercikus.com un ortak yayınına konuk oldu. Pandemi sürecini değerlendiren Karaca, Avdan Termik Santrali konusunda ise net konuştu.

Kent Günlüğü 2. Bölüm (Gülizar Biçer Karaca)
169
27 Nisan 2020 - 20:49

Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kent Günlüğü programının konuğu oldu. Ayhan Çimendağ ve Mehmet Özden’in konuğu olan Karaca, hükümetin pandemi ile mücadelede gerekli adımları atmakta geç kaldığını vurguladı. Özellikle dar gelirli ve asgari ücretle çalışan işçiler açısından durumun iç açıcı olmadığı söyleyen  Karaca, devletin işçiye sahip çıkmadı bunu yaparken de işvereni mağdur etmemesi gerektiğini belirtti.

Acıpayam’da Yaralar Sarılamıyor

Gazeteci Mehmet Özden’in sorusu üzerine geçtiğimiz yıl depremden etkilenen Acıpayam’da hak kayıpları yaşanmaması için geçen yasa teklifinin CHP’nin önerisi olduğunu söyleyen Karaca “Maalesef Acıpayam’da yaralar sarılamıyor. Bir yılı bulan süreçte gerekli adımlar hala atılmadı. Bizlerin gündeme getirdiği kanun teklifi meclisten geçerek kanunlaşmıştır. Ancak atılması gereken adımlar var” dedi.

Derman Belediyecilik Örnek Oldu

Koronavirüs sürecinde CHPli belediyelerin örnek işlere imza attığını söyleyen Karaca, belediyelerin ekmek ve gazete dağıtması gibi insani adımların dahi engellenmesini ise doğru bulmadığını söyledi.

AVDAN’DA STKLAR İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ

Salda Gölünde bir kıyım yaşandığının ve halkın bu kıyıma dur demesi gerektiğini söyleyen Karaca, biz doğa harikasının yok olmasına müsaade etmeyeceklerinin altını çizdi. Tavas’ın Avdan Mahallesi’nde yapılması planlanan termik santrale tepki gösteren Karaca “bölgede binlerce zeytin ağacı, ormanlık arazi ve çok büyük bir tarım arazisi var, bu arazinin yok olmasına göz yumamayız. ÇED raporunun değerlendirilmesinden müsbet bir sonuç beklemiyorum. Zira daha önce Kanal İstanbul gibi bir örnek gözümüzün önünde duruyor. Buna müsaade etmemek için el birliği ile mücadele etmeliyiz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.