KAYIP KADININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Denizli’nin Güney ilçesinde bugün saat 15:30 civarı evden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinde haber alınamayan kadının arama kurtarma çalışmalarından acı haber geldi.

  • 03 Haziran 2020 - 21:33
  • Son Güncelleme : 25 Ekim 2022 - 13:16
  • 465

Edinilen bilgiye göre Denizli’nin Güney ilçesinde kaybolan 55 yaşındaki Hatice Batmaz isimli zihinsel engelli bir kadını arama kurtarma çalışmaları için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Güney’in Ortaklar Mahallesinde ikamet ettiği öğrenilen  ve Saat 15:30 sıralarında kaybolduğu bilgisi paylaşılan  zihinsel engelli  kadının geri dönmemesi üzerine yakınları polisi arayarak durumu bildirdi.

Kısa sürede Polis ve jandarma ekipleri ilçe içerisinde arama çalışmaları başlattı. İlçe içerisinde yapılan arama çalışmalarından netice alınmaması sonrası arama kurtarma ekiplerinden çevre araması başlatmak üzere destek istenildi. Kendilerine gelen çağrı üzerine harekete geçen  ekipler kapsamlı bir şekilde arama kurtarma çalışması başlattı.

Yapılan arama kurtarma çalışmalarına AFAD’dan 5, İHH’den 4, AKUT’dan 9, DAK’dan 7, TRACK’dan 5 olmak üzere 30 görevli katılırken ayrıca ekiplere bir polis bir de jandarma ekibi eşlik etmekte. Akşamüzeri başlanan arama kurtarma çalışmaları havanın kararmasının ardından devam ederken acı habere ulaşıldı.

Güney ilçesinde devam eden arama kurtarma çalışmaları kadının cansız bedenini Güney şelalesi karşısında bulunan göletin kenarında bulunmasıyla son buldu. Kadının ölümünün nedenini intihar mı yoksa farklı bir şeyden mi olduğu ise yapılan otopsi sonucunda belli olacak.