Haberci Kuş

KARACA TEKRAR PM’DE

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM), Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ve Bilim Kültür ve Sanat Platformu (BKSP) üyeliklerine seçilen isimler belli oldu. Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca 606 oy ile güven tazeledi.

KARACA TEKRAR PM’DE
109
27 Temmuz 2020 - 11:40

CHP’nin 37. Olağan Kurultay’ında oy sayımı sona erdi. Delegeler, 52 Parti Meclisi (PM) üyesi ile 15 kişiden oluşan Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilen 12 kişilik Bilim Kültür ve Sanat Platformu’nun (BKSP) 8 üyesini belirlemek için oy kullandı.

PM için 222, YDK için de 47 kişinin başvuruda bulundu. Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 982 oyla PM seçiminde ilk sırada yer aldı. Öztrak’ı Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu 862 oyla, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ise 855 oyla takip etti.

Eski CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Turuntay Nalbantoğlu 848 oy alırken, Genel Başkan Yardımcılarından Oğuz Kaan Salıcı’ya 844, Onursal Adıgüzel’e ise 836 oy çıktı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından hazırlandığı belirtilen anahtar listede yer alan Erdoğan Toprak 819, Umut Akdoğan 830, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Deniz Demir 825, Selin Sayek Böke 794 oy aldı.

KARACA 606 OY İLE YENİDEN PM’DE

Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca 606 oy alarak PM’ye girmeye yetecek oya ulaştı. Karaca bir önceki aldığı 524 oyu arttırdı. Denizli Mileltvekili Karaca’nın yeniden Genel Başkan Yardımcısı olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.