Haberci Kuş

KARACA SORDU, BAKAN PAKDEMİRLİ YANITLADI: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Atatürk’e hakaret eden Said Dağdaş’ın söylemlerini TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündeme taşıdı.

KARACA SORDU, BAKAN PAKDEMİRLİ YANITLADI: SORUŞTURMA BAŞLATILDI
290
13 Kasım 2019 - 17:00

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan Said Dağdaş’ın hala nasıl göreve devam ettirildiğini dile getirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın sorusu üzerine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu kişi hakkında soruşturma başlatıldığı açıkladı.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca soruşturma başlatılmasının yeterli olmadığını, Mustafa Kemal Atatürk’e put diyen, diktatör diyen 10 Kasım’ı da dünyanın en gülünç olayı olarak tanımlayan Bakanlık çalışanının derhal görevden el çektirilmesi gerektiğini ifade etti. CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “bu şahıs kamu görevlisi olarak görev yapmaya devam edemez, derhal görevden el çektirilmelidir.” Dedi ve hakkında suç duyurusunda bulunduğu konuyla ilgili olarak takipçisi olacağını belirtti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.