Haberci Kuş

KARACA: ÇOKLU BARO FETÖ PROJESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Avukat Gülizar Biçer Karaca TBMM’de görüşülmekte olan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifi üzerine konuştu. Çoklu Baro teklifinde FETÖ’nün izi olduğunu söyleyerek Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı işaret etti.

KARACA: ÇOKLU BARO FETÖ PROJESİ
96
01 Temmuz 2020 - 10:11

Konuşmasına görüşülmekte olan kanun teklifindeki düzenlemelerin aykırılıklarına dikkat çekerek başlayan Gülizar Biçer Karaca savunmayı bölen, parçalayan barolara ilişkin kanun teklifi üzerine konuştu.  Barolara ilişkin kanun teklifine herkesin karşı çıkması gerektiğini belirten Avukat Gülizar Biçer Karaca ‘Cumhur İttifakı’nın tüm milletvekilleri, hukukçu milletvekilleri, kendilerinin bireysel olarak itiraz etme hakları olsaydı, hiçbir hukukçunun, hiçbir avukatın vicdanı bu kanun teklifine imza atmaya el vermezdi.’ dedi.

 ÇOKLU BARO FETÖ PROJESİ!

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Barolara ilişkin kanun teklifiyle ilgili  “Bugün Fethullahçı Terör Örgütünün projesi olan, çoklu baro düzenlemesini yani baroları siyasetin ele geçirme projesini, Türkiye Büyük Millet Meclisine Fetullahçı terör örgütüyle aynı menzile birlikte yürüdükleri, örtülü koalisyon yaptıkları dönemde bu Fetullahçı terör örgütünün Türkiye’nin onurlu, şerefli subaylarını derdest etmeye kalktığında Fenerbahçe Orduevinin önünde Fetullahçı terör örgütünün kumpas davasını savunmak için konuşma yapan, aynı zamanda Fetullahçı terör örgütünün yardım ve yataklığı nedeniyle 15 Temmuz sonrasında kapatılan İstanbul Genç Girişimciler Derneğinin üyesi olan bir milletvekilinin TBMM’ye sunmasını ironi olarak değerlendirdi.

 AVUKATLAR İKTİDARA TABİ DEĞİLDİR

27 yıllık avukat olan Gülizar Biçer Karaca  ‘Avukatlık hem çocukların hem kadınların hem doğanın ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun hakkının peşinde koşan her yurttaşın hakkını onurluca savunduğumuz mesleğim’ dedi. ‘ Avukatlar hiçbir zaman o cübbeye düğme dikilmesini kabul etmediler. Avukatlar o cübbenin cepleri olmasını asla kabul etmediler ve bir avukat olarak diyorum ki görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile ne hâkime ne  de iktidara tabiyiz. Biz aşağımızdaki insanların varlığı iddiasında değiliz fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. Avukatlar esir kullanmadı ama hiçbir zaman da efendileri olmadı.’ dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.