Haberci Kuş

İYİ PARTİ’DEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÇIKIŞI

Denizli İYİ Parti günlerdir Türkiye’nin gündeminde olan İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme tartışmalarıyla ilgili açıklamakarda bulundu. Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Meral Kocaman açıklamasında konunun takipçisi olacaklarını duyurdu.

İYİ PARTİ’DEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ÇIKIŞI
171
08 Ağustos 2020 - 13:49

İYİ Parti Denizli Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Meral Kocaman açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kadına yönelik şiddet en yaygın insan hakları ihlallerinden biridir. Şahsım ve partim adına şiddetin her türünün kararlılıkla karşısında olduğumuzu belirtirim.

İstanbul Sözleşmesi kadınların haklarını korumak adına büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde söz konusu sözleşmeyi ilk imzalayan, onaylayan ve yürürlüğe koyan ülkelerden birisidir.

Ülkemizde kadın hakları ihlalleri bu kadar çok artmışken, her gün kadın cinayetleri, kadınlara yönelik şiddet haberleri gelirken, İstanbul Sözleşmesinden çekilmek söz konusu dahi olmamalıdır. Aksine, kadınların yaşam, eğitim, özgürlük, eşitlik gibi haklarının korunması için İstanbul sözleşmesinin tüm maddelerinin eksiksiz bir şekilde uygulanması ve uygulanması için gerekli tüm düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu düzenlemelerin yapılmasının her zaman takipçisi olacağız.

Türk Milleti şunu unutmamalıdır, tarihimizde ve kültürümüzde kadınlar toplumda daima doğrudan faal olarak bulunmuşlardır. Tarihimize ve kültürümüze karşı olan her çabanın karşında duracağız. Günümüzde, kadına, çocuğa karşı tüm psikolojik, ekonomik ve fiziksel şiddeti uygulayanlar geleneklerimizi, göreneklerimizi unutmuş zavallılardır. Türk milleti, gelenek ve göreneklerini tekrar hatırladığında kadınlarımız hak ettiği yeri alacaktır”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.