Haberci Kuş

İYİ PARTİ’DE DEVİR TESLİM YAPILDI

İYİ Parti Denizli 2. Olağan İl Kongresi’nde başkanlığa seçilen Raziye Akışık, selefi Hasan Akgün’den görevi devraldı. Devir teslim töreninde İl Başkanı Akışık ilçelerden gelen yönetim kurulu istifalarını ilk defa değerlendirirken, Hasan Akgün kongrede Milletvekili Yasin Öztürk’ün tesbih koparması hakkında göndermede bulundu.

İYİ PARTİ’DE DEVİR TESLİM YAPILDI
172
14 Temmuz 2020 - 11:28

İYİ Parti Denizli 2. Olağan İl Kongresi aldığı 267 oyla Hasan Akgün’ü geride bırakarak İl Başkanı seçilen Raziye Akışık, selefi Hasan Akgün’den bugün görevi devraldı.

AKGÜN ‘YANINDAYIZ’ DEDİ, TESBİH GÖNDERMESİ YAPTI

Devir teslim töreninde söz alan Akgün, Akışık’ın yanında olduğunu belirterek kongrede Milletvekili Yasin Öztürk’ün tesbih koparması hakkında göndermede bulundu.Hasan Akgün;Bugüne kadar taşımış olduğumuz bayrağı size devrettik. Daha iyiye götürmek için elinizdene geleni yapacağımıza şüphemiz yok. Bizler de her konuda yanınızdayız. Bizim derdimiz tesbih koparmak değil. O ipi biraz daha sağlamlaştırabilmektir. İnşallah zincirin en zayıf halkasını gördüğümüz kopup dağılmaması için Hasan Akgün ve arkadaşları üzerlerine düşen görevi yapacaktır.”dedi.

AKIŞIK’TAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Akgün’ün ardından söz alan Başkan Raziye Akışık;”Biz baştan beri birlik beraberliği vurguladık. Tüm ilçe kongrelerinde bizzat bunu vurguladım. Zaten Hasan Başkanımız ile birlikte yol aldık, çalıştık. Bundan sonrada çalışacağız. Biz bir aileyiz, aynı mahallenin çocuklarıyız.” mesajını verdi.

 

“ARKADAŞLARIMIZI KIRMADAN TEKRAR DAVET EDECEĞİZ”

Akışık, Dedahaber muhabirinin sorusu üzeriner il kongresinin ardından Pamukkale, Çivril ve Baklan’da gerçekleşen yönetim istifalarınını değerlendirdi. Akışık;” İstifalar olacak. Her zaman bunlar beklenen şeylerdir. Biz o arkadaşlarımızı da içimize dahil edeceğiz. Hiç kimseye bir gönül kırgınlığımız yok. Baştan beri ‘Biz davanın insanlarıyız’ dedik. ‘Her zaman teşkilatın yanındayız’ dedik. O arkadaşlarımızı da  tekrar kırmadan yanımıza davet edeceğiz. Bizim kapımız her şekilde açık.Yasin Öztürk istifa gerekçesi gösterilmemeli. Sonuçta il başkanı ben seçildim. Kongrenin akabinde böyle birşey olması elbette üzücü bir durum. Biz art niyet düşünmüyoruz. Vardır bunda da bir hayır diyoruz.

Ben istifaların vekille alakalı olduğunu düşünmüyorum. Vekille alakalı ise onun adına da cevap veremem. Biz köprü olacağız.”ifadelerini kullandı.

 

İSTİFA EDEN PARTİLİYE, AKIŞIK’TAN CEVAP

Akışık’ın açıklamasının ardından Pamukkale ilçe yönetiminde istifasını sunan partililerden biri söz alarak;”İstifa eden arkadaşlardan biri benim. Biz yeni bir başkan, yönetim kurulu seçilmiş  ve onların daha iyi çalışması daha iyi bir ekip kurması adına bunu yaptık.”ifadelerini kullandı. İl Başkanı Akışık ise partilisine hitaben;”Yanlış düşünmüşsünüz, Biz istifadan öncede birlikteydik. Şimdi de birlikteyiz. Keşke istifa etmeseydiniz. Çünkü sen ben diye birşey yok biz varız.”şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.