Haberci Kuş

İYİ PARTİ DENİZLİ’DE GÜNDEM AZERBAYCAN

İYİ Parti Denizli Uluslararası İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sultan Köse Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu.

İYİ PARTİ DENİZLİ’DE GÜNDEM AZERBAYCAN
105
09 Ekim 2020 - 9:10

Ermenistan yaklaşık 30 yıldır kardeş Azerbaycan’ın %20’sini işgal altında tutmaktadır. Bu işgal nedeniyle 1.000.000 kardeşimiz öz vatanlarını, topraklarını terk etmişler ve göçmen olarak yaşamaktadırlar. Yine Ermenistan işgal yerlerinden olan Hocalı’da soykırım yapmıştır. Tüm dünya; ne soykırım, nede işgal nedeniyle, Ermenistan’a herhangi bir yaptırım uygulamamıştır.

Çünkü Bm’nin güvenlik konseyindeki 5 daimi üyeden 3’ü (ABD, Fransa ve Rusya ki aynı zamanda minsk grubunun 3 eş başkanıdır) Ermenistan’ı koruyup kollayan ülkelerdir. Dostlarına güvenen Ermenistan böyle şımarıp her şeyi yapabilirim, her suçu işlerim ama kimse bize bir şey yapamaz anlayışına ulaşmış olup daha ileri giderek işgal ettiği yerler dışındaki AZERBAYCAN topraklarına saldırma cüret ve cesaretini göstermiştir. Kardeş AZERBAYCAN ise artık bıçak kemiğe dayandı bir şey yok diyerek bu saldırılara misliyle net bir cevap vermiş, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz diyerek karşı saldırıya geçmiş ve işgal altındaki öz topraklarını kadim topraklarını kurtarma yoluna gitmiştir.

Cephede AZERBAYCAN’a direnemeyen ermeni güçleri füze ve roketlerle AZERBAYCAN’ın onlarca kilometre uzaktaki yerleşim kentlerini vurarak sivil katliamlarına başlamıştır. Saldırılar savaş suçudur Kabul edilmesi insanlık adına yüz kızartıcıdır alçaklıktır. İYİ Parti olarak Ermenistan’ın yaptığı insanlık suçu olan soykırım, savaş suçu olan sivil yerleşim yerlerine yaptığı saldırıları, uluslararası hukuku çiğneyerek AZERBAYCAN’ın toprak bütünlüğünü bozan işgalini, bu saldırıları sebebiyle bölgesel barışı tehlikeye atmasını, binlerce insanın ölmesine ve perişan olmasına sebebiyet vermesini nefretle şiddetle ve en ağır şekilde kınıyoruz.
Can AZERBAYCAN’ımızın sonuna kadar yanında olduğumuzu içtenlikle, kızgınlıkla haykırıyoruz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.