Haberci Kuş

İŞGAL EDİLEN TOPRAKLAR KADİM TÜRK YURDUDUR

Denizli İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık: “İşgalci Ermenistan’a karşı haklı davasında, kardeş Azerbaycan’ın yanındayız”

İŞGAL EDİLEN TOPRAKLAR KADİM TÜRK YURDUDUR
84
29 Eylül 2020 - 14:33

Denizli İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, 27 Eylül 2020 günü sabah saatlerinde Azerbaycan Ermenistan sınır hattında, Ermeniler tarafından başlatılan ve sivilleri hedef alan saldırılar sonrasında başlayan çatışmalar ve bölgedeki gerginlikle alakalı konuştu.

90’lı yılların başında hukuksuzca işgal edilen toprakların kadim Türk yurdu olduğunu belirten Akışık, “Kadim Türk yurdu Karabağ’ı Asala ve pkk terör örgütünün yuvası haline getiren Ermenistan, sürekli tacizkar tutumunu tekrar etmektedir. Kardeş Azerbaycan ise vatan topraklarını savunmak için meşru müdafaa hakkını kullanarak gerekli cevabı silahlı kuvvetler ile birlikte vermiştir.

Can Azerbaycan, küstah ve dış mihraklarla beslenen Ermenistan’a karşı vatan toprağını koruyacak ve işgal altındaki Karabağ’a kavuşmak için tüm gücünü ortaya koyacaktır. Yeniden müzakere edilmesinin bahsi bile olmayacak ve Azerbaycan’ı masaya tekrardan oturtamayacaklar. Art niyetli güçler bu kez başaramayacaklar.

Türkiye Cumhuriyeti tek yürek olarak gerekli tüm açıklamaları yapmıştır. Bu açıklamalar Azerbaycan’da yaşayan kardeşlerimiz için moral kaynağı ve güç timsali olmuştur. Ümit ediyorum ki Azerbaycan ordusu 30 yıllık adaletsizliğe son verecek ve Türk yurdu Karabağ’ı asala ve pkk artıklarından arındırarak tekrardan Türk yurdu yapacaktır. İYİ Parti olarak, kardeş Azerbaycan’ın yanındayız. Haklı ve milli mücadelelerinin başarıyla sonuçlanmasını istiyoruz. Allah Azerbaycan ordusunu ve mehmetçiklerini korusun ve zaferler ihsan eylesin” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.