İRDEM'DEN 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ MESAJI

Merkezefendi Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Mehmet Salih İrdem, 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. İrdem, Türkçülük ve Turancılık hareketlerinin yılmaz savunucuları Hüseyin Nihal Atsız, Alparslan Türkeş ve arkadaşlarının 3 Mayıs 1944'te başlattıkları mücadeleyi hatırlatarak, bu günün her yıl Türkçülük Günü olarak kutlandığını belirtti.

  • 03 Mayıs 2024 - 19:06
  • Son Güncelleme : 03 Mayıs 2024 - 19:14

Açıklamasında İrdem, "3 Mayıs 1944 yılında Türkcülük ve Turancılık davasının yılmaz savunucularından Hüseyin Nihal Atsız, cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş bey ve arkadaşlarının meydanlara inerek bu günü Türkçülük Günü olarak belirlemesinin ardından her yıl 3 Mayıs Türkçülük Günü olarak kutlanmaktadır. Damarlarında asıl Türk kanını taşıyan, kendini Türk hisseden, Türk topraklarında yaşayan, vatanına ve milletine sahip çıkan ve gelecekte de bu değerlere sahip çıkacak Türk gençliğini yetiştirecek olan bütün Türk milletinin Türkçülük Günü'nü kutlar, saygılarımı sunarım." ifadelerini kullandı.

İrdem ayrıca, Alparslan Türkeş'in mirası olan Türkçülük ve Turancılık mücadelesini Turan Birliği kuruluncaya ve Türk'ün dünya üzerindeki hakimiyeti sağlanıncaya kadar her mecliste, son nefeslerine kadar temsil edeceklerini vurguladı.

Son olarak, "Ne mutlu Türk'üm diyene." ifadesiyle açıklamasını sonlandırdı.