Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

İLK 500’DE DENİZLİ’DEN 23 FİRMA

Denizli, 3 büyük İl dışında hazırlanan Anadolu’nun en büyük 500 şirketi araştırmasına 23 şirket ile girmeyi başardı. Erbakır, listede 4.olurken, AYDEM Perakende enerji sektörü sıralamasında ilk sırada yer aldı. Denizli sıralamasında ise ilk 5’te Erbakır, AYDEM Perakende, Abalıoğlu Yem, Kocaer Haddecilik ve Menderes Tekstil yer aldı.

İLK 500’DE DENİZLİ’DEN 23 FİRMA
429
13 Aralık 2020 - 11:53

Ekonomist Dergisinin Türk Ekonomi Bankasının işbirliği ile hazırladığı merkezleri İstanbul, Ankara ve İzmir dışında bulunan şirketleri kapsayan Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi sıralamasında zirve bu yıl da değişmedi. Önceki üç yılın birincisi Tosçelik(Hatay), 2019 yılı araştırmasında da yerini korudu. Bundan önceki iki yılın ikincisi olan Kardemir(Karabük) de 2019 araştırmasında yerini korumayı başardı. 2017 araştırmasının üçüncüsü olan Sarkuysan(Kocaeli), 2018 yılında üçüncülüğü Erbakır şirketine kaptırmıştı. Sarkuysan, 2019 araştırmasında ise tekrar üçüncülük koltuğuna oturdu. 2018 yılı araştırmasında Anadolu 500’ün toplam cirosu 324,9 milyar TL iken, 2019 araştırması sonuçlarına göre toplam ciro 402,8 milyar TL seviyesine yükseldi. İhracat tarafında ise düşüş gözlendi. İhracat, 2018’deki 16 milyar dolardan, 2019’da 15,4 milyar dolar seviyesine indi.

DENİZLİ’DE İLK SIRA ERBAKIR’IN

Türkiye sıralamasında bir basamak gerileyerek dördüncülüğe gerileyen Erbakır, Denizli sıralamasında ise ilk sırada yer aldı. Erbakır, 5 milyar 624 milyon TL ciro ile ilk sırada yer aldı. Erbakır’ı 4 milyar 466 milyon liralık ciro ile AYDEM Perakende Elektrik Dağıtım, 2 milyar 237 milyon TL ile Abalıoğlu Yem, 1 milyar 740 milyon lira ile Kocaer Haddecilik ve 1 milyar 460 milyon lira ile Menderes Tekstil izledi.

AYDEM ENERJİDE İLK SIRADA

Sektörel bazda yapılan değerlendirmelere göre ise Aydem Perakende Türkiye’de ilk sırada yer aldı. ADM Elektrik 5, Aydem Yenilenebilir Enerji 6 ve Yatağan Termik Santral ise 7.sırada yer aldı.

merkezefendi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.