Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

İLHAN: “ADALET SARAYI İSTİYORUZ”

Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İlhan, “birçok kamu binasının yenilendiğini görüyoruz fakat devlet gücünün en önemli simgelerinden biri olan Denizli Adalet Sarayı’nın ek binası 6 yıldır tamamlanmıyor” diyerek kamuoyuna ‘Adalet Sarayı istiyoruz’ çağrısı yaptı.

İLHAN: “ADALET SARAYI İSTİYORUZ”
20 Ocak 2021 - 16:10

Denizli Barosu adına  Başkan Avukat Müjdat İlhan bir türlü bitmeyen Denizli Adliyesi ek binası ile ilgili çağrıda bulundu. İlhan yaptığı yazılı açıklama da “Yargı sisteminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde Adliyelerin fiziki koşulları çok önemlidir. Ne yazık ki şehrimizde 2004 yılında faaliyete geçen “Adalet Sarayı” nın küçük mekanlarda, sıkışık alanlarda, dosya yığınları altında faaliyet göstererek fiziksel olarak yeterli olmadığı hepimiz tarafından bilinmektedir” sözleri ile mevcut binanın yetersizliğine vurgu yaptı.

“DERME ÇATMA ADALET”

“Adliye koridorlarına gaz betonlar ve pvc ler ile derme çatma odalar, duruşma salonları yapılmış, yetmeyince; tam 10 yıl sonra 2014 yılında ek adliye binasının yapımına başlanmıştır” diyerek binanın yetersiz olduğu kadar kullanım açısından da yanlış planlandığının altını çizen Başkan Müjdat İlhan “Bizi sevindiren gelişme ile mevcut adliye binamızın yetersizliğinden 450 günde nihayet kurtulmayı umarken; bitmeyen inşaat nedeniyle 50 yıllık lojmanların icra müdürlüğü, mahkeme salonu, kalem haline getirilmek zorunda kalındığı görülmüştür.
Adliye binasını hizmet eder şekle getirmek için Başsavcılık ve Komisyon Başkanlığının çabaları fiziki imkansızlık nedeniyle yeterli olmamıştır.
Şehrimizde  Tapu Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok kamu binasının yenilendiği, yüzlerce TOKİ konutlarının yapıldığı hatta 33 milyon Türk Lirası harcandığı bilinen devasa Diyanet İşleri Başkanlığı Denizli Dini Yüksek ihtisas Merkezi Müdürlüğü binasının bile inşaatının hızla bitirilip, faaliyete geçtiği görülürken; devlet gücünün en önemli simgelerinden biri olan “Denizli Adalet Sarayı” ek binası nedense 6 yıldır bitirilememektedir. Bu durum, hem biz avukatları, hem hakim savcıları, hem adliye çalışanlarını hem de bugünlerde saatlerce HES kuyruğunda bekleyen vatandaşlarımız’ etkilemektedir.
Şehrimize, vatandaşımıza, hakim savcılara, adliye çalışanlarımıza ve biz avukatlara yakışır bir ‘ADALET SARAYI İSTİYORUZ!’ diyerek bir an önce yapının tamamlanması gerektiğini vurguladı.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.