Haberci Kuş

İLÇENİN İLK KADIN KAYMAKAMI VEDA ETTİ

Çameli’nin ilk kadın kaymakamı olan kaymakam Didem Dinç Özay, Denizli’ye veda ediyor.

İLÇENİN İLK KADIN KAYMAKAMI VEDA ETTİ
236
14 Eylül 2020 - 12:22

Kısa Sürede yaptığı başarılı çalışmalarla Çameli halkının gönlünde taht kuran Kaymakam Didem Dinç Özay,  Çameli Kaymakamlığı sosyal medya hesabından Muğla Kavaklıdere Kaymakamlığına atandığını duyurdu.Çameli Kaymakamı İsmail Alsancak’ın yurt dışı görevi için ilçeden ayrılmasının ardından 10 Haziran 2019 tarihinde Çameli kaymakamlığına atanan  Kaymakam Didem Dinç, Çameli’nin ilk kadın kaymakamı unvanını da almıştı

Kaymakam Dinç Özay, ilçede turizmi geliştirmek, eğitim seviyesini yükseltmek ve kadın istihdamını artırmak amacıyla çalışmalar yürüttü. Çameli Belediyesi ve kurumlarla İşbirliği halinde sık sık çarşı, pazar, esnaf, okul ve köy ziyaretleri gerçekleştiren Kaymakam Dinç Özay, güler yüzlü ve cana yakın davranışlarıyla kısa sürede vatandaşın sempatisini kazandı.

Önümüzdeki günlerde ilçedeki görevinden ayrılacak olan Kaymakam Didem Dinç Özay’ın yerine Kütahya’nın Pazarlar Kaymakamlığı vazifesini yapan Kerem Yenigün’ün atandığı öğrenildi.

Kaymakam İlçeden ayrılmadan önce şehit aileleri ile gazilere veda ziyaretinde bulundu.

DİDEM DİNÇ KİMDİR?

Kaymakam Didem Dinç, İstanbul doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

Lisans eğitimini İstanbul  Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminde tamamlamış, 2018 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdari Amirliği mesleğine intisap etti.

Balıkesir  Valiliğinde İl Merkez Stajını Balıkesir Manyas İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevi, İstanbul Çatalca ve Trabzon Çarşıbaşı İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 30.05.2019 tarihli Onayı ile 10.06.2019 tarihinde Çameli’de göreve başlamıştı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.