Haberci Kuş

İHRACI İSTENEN İSİMLERDEN 4’Ü GENEL MERKEZDEN GERİ DÖNDÜ

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün ihraç istemiyle disipline sevk ettiği ve genel merkeze giden 8 isimden 4 ünün talebi reddedilirken diğer 4 isimle ilgili değerlendirmenin devam ettiği öğrenildi.

İHRACI İSTENEN İSİMLERDEN 4’Ü GENEL MERKEZDEN GERİ DÖNDÜ
351
06 Ağustos 2020 - 20:09

MHP Denizli İl Yönetim Kurulu tarafından Aralık 2019’da MHP’li 8 isim kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmiş ve bu isimler ülkücü camiada şok etkisi yaratmıştı. Genel Merkez 4 isim için ihraç talebini reddederken diğer 4 isimle ilgili değerlendirmelerini devam ettiriyor.

MHP Denizli İl Yönetimi, Kale Belediyesi Eski Başkanı İsmail Yarımca, Feza Akyol, Erol Kovan, Erol Sönmeztürk, Cafer Sarı, Oğuz Ekici, Murat Naci Öncel ve Salih Keskin’i kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmişti. Ülkücü camianın yakından tanıdığı ve sevdiği bu isimlerin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi MHP Denizli’de büyük şaşkınlık yaratmıştı.

MHP Genel Merkezi İsmail Yarımca, Murat Naci Öncel, Salih Keskin ve Cafer Sarı için ihraç talebini kabul etmedi. Diğer 4 isimle ilgili karar henüz açıklanmadı.

BİRTÜRK RAKİPLERİNİ İHRAÇ SİSTEMİYLE ELEMEYE Mİ ÇALIŞIYOR?

İhraç istemiyle disipline sevk edilen isimlerin bazıları il başkanlığı için kesin aday gözüyle bakıldığı biliniyor. Ülkücü camianın yakından takip ettiği ve sevdiği bu isimlerin disipline sevk edilmesi akıllarda “Birtürk rakiplerini elemeye mi çalışıyor?” sorusunu getirdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.