Haberci Kuş

HES ONAY KODU ALMADAN YOLA ÇIKTILAR CEZA YEDİLER

Denizli’de korona ile mücadele kapsamında şehirlerarası yolculukta zorunlu olmasına rağmen müşterilerden HES kodu almayan 2 firmaya ağır ceza geldi. Pamukkale Kaymakamlığı iki farklı firmaya ait 2 otobüse hem para cezası hem de 10 gün süreyle seferlerden men etme kararı verdi.

HES ONAY KODU ALMADAN YOLA ÇIKTILAR CEZA YEDİLER
229
16 Eylül 2020 - 21:15

Korona ile mücadele kapsamında şehirlerarası yolculukta Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES kodu zorunlu hale getirildi. Bu kodu almayan firmalara yönelik Denizli’de 14-15 Eylül tarihleri arasında denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde 11.09.2020 tarihli, 57 Nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı gereğinde HES (Hayat Eve Sığar) Kodu olmaksızın şehirlerarası yolcu kabul ettikleri tespit edilen 2 otobüs firmasına ceza kesildi.

Pamukkale Kaymakamlığı tarafından 2 firmaya idari para cezası kesilirken, 2 firmaya ait 2 otobüse 10 gün süre ile seferlerden men edildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.