GESİFED ÇALIŞTAYINDA ÖNEMLİ KARARLARA İMZA ATILDI

“GESİFED Gelecek Stratejisi” konulu çalıştayı ve GESİFED Haziran ayı yönetim kurulu toplantısı Bodrum’da 3 gün süren yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Çalıştayda GESİFED'in yeni dönem hedefleri belirlendi.

  • 16 Haziran 2021 - 14:04
  • 111

GESİFED üyesi derneklerimizin (AGİKAD -Aydın Girişimci Kadınlar Derneği, AYGİAD -Aydın Genç İş İnsanları Derneği, BESİAD-Bodrum Esnaf ve Sanayici İş İnsanları Derneği, DEGİAD -Denizli Genç İş İnsanları Derneği, DESİAD-Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği, DENSOR- Denizli Soroptimist Kulübü, DİGİAD- Didim Genç İş İnsanları Derneği, GİKAD - Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği, MARMARİSGİAD-Marmaris Genç İş Adamları Derneği, SÖGİAD-Söke Genç İş İnsanları Derneği, TÜSİAD-Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ) Başkanları ile temsilcilerinin ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Gültekin Okay Salgar’ın katılımı ile GESİFED Haziran ayı  yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirilmiş oldu. Toplantıda GESİFED’in etki çevresi olan Aydın, Denizli ve Muğla’da ve yeni dönemde neler yapılması gerektiği konuları üzerinde duruldu. Üyeler arası birlikteliği ve ticareti arttırmak adına çalışma ekipleri kurulması, teknolojiye değer katmak için Girişim Sermayeleri, fonlar ve yatırımlar konusunda çalışmalar yapmak için komisyonlar kurulmasına karar verildi. 

“GESİFED Gelecek Stratejisi” konulu Çalıştayı Humanika Yönetim Danışmanlığı kurucu ortağı Dr. Barbaros Kon moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Toplantıya GESİFED YK Üyeleri, GESİFED üyesi dernek Başkanları, dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı. Çalıştayda GESİFED’in 3 yıllık çalışma planı oluşturuldu. GESİFED Başkanı Oktay Mersin çalıştayla ilgili değerlendirme yaptı,’’ Üç gün süren çalıştayımızı başarıyla tamamladık. GESİFED olarak  Güney Ege bölgesinde ekonomik, kültürel, turistik ve ticari boyutlarda  şu ana kadar yapılan çalışmalardan yola çıkarak üyelerimizle bu alanlarda süreklilik temelinde daha farklı neler yapabileceğimizi tartıştık. GESİFED yönetimi olarak bizlere ‘çatı oluşum’ olma özelliğimizden dolayı ‘mentörlük’ rolünün düştüğünü daha net bir şekilde görmüş olduk. Üye derneklerimizin katılımı ve destekleriyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda  ve üyelerimizin faaliyetlerinde, gelişim serüvenlerinde onlara zaman zaman yol arkadaşlığı zaman zaman da mentörlük yapmak temel noktamız olacaktır. Bu kapsamda federasyon içi iletişimin güçlendirilmesini sağlayarak potansiyel iş imkanları oluşturulması, işbirliklerin hayata geçirilmesi, başlatılan çalışmaların takibi ve sonuca ulaştırılması, çeşitli proje ve hibe fırsatlarının üyelere iletilmesi çalışma planımız içerisinde yer alacaktır. Üyelerimizin sorunlarına karşı kendimiz içeride bir duyarlılık yaratırken dışarıda da gerekli kamuoyunun oluşturulması için çalışmalar yapacağız. Daha iyi bir GESİFED için katkı koyan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.’’

Çalıştay öncesinde Bodrum Belediye Başkanı Sn. Ahmet Aras ile bir araya gelindi. GESİFED ve GESİFED’in üye olduğu TÜRKONFED hakkında bilgiler verildi. Çalıştay ardından üyelik işlemleri başlatılan MarmarisGİAD'ın Başkanı Mustafa Kemal Huz'a GESİFED rozeti Başkan Oktay Mersin tarafından takdim edildi. 


Şeniz Doğan