Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

GELECEK PARTİSİ KONGREYE HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin yeni partilerinden ‘Gelecek Partisi’ 1. Olağan Genel Kongresi’ni gerçekleştirecek. Kongre öncesinde basın toplantısı gerçekleştiren Denizli İl Başkanı Aykut Yıldırım,” Her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak, 1.Olağan Genel Kongremizi 1 Kasım 2020 Pazar günü saat 10.00’da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz”dedi.

GELECEK PARTİSİ KONGREYE HAZIRLANIYOR
30 Ekim 2020 - 12:50

Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi, 1. Olağan Genel Kongresi’ni gerçekleştiriyor. Türkiye’de 70 ilin teşkilatını oluşturan, 243 ilçenin, 44 ilin kongresini gerçekleştiren partide ilk genel kongre heyecanı yaşanıyor. Gelecek Partisi Denizli İl Başkanı Aykut Yıldırım, kongre öncesinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Sözlerine, İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. olağan genel kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım Pazar günü geride bırakıyor diyerek başlayan Yıldırım,“Hatırlayacaksınız,  parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm türkiyeyi kapsayan türkiye mozağini yansıtan kurucularımızla kurduk. Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, ancak biz bugün  70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk, 243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik, dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen,her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak, 1.olağan genel kongremizi 1 kasım 2020 pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.”dedi.

İKTİDAR ELEŞTİRİSİ

Başkan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti;“Anadolu’dan esen rüzgara baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşaallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz. Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür.3y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir y’yi de musallat etmişler, dördüncü y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler.”

“KİMSE ÜMİTSİZ OLMASIN”

Başkan Yıldırım,“Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır. Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. Olağan genel kongresini yapmaya hak kazanan gelecek partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır.oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, ülkeminizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız. Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız. Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizigüvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız. Kimse ümitsiz olmasın. Kimse karamsarlığa kapılmasın.Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır. Gelecek senin gelecek türkiyenin mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaad ediyoruz.”diyerek sözlerini noktaladı.

 

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.