Haberci Kuş

GAZETECİ SÖZERİ’YE ÇİRKİN SALDIRI

Denizli’de uzun yıllardır gazetecilik yapan Kadriye Sözeri’ye kimliği belirsiz kişiler tarafından şantaj yapıldı. Sözeri şantajlara karşı suç duyurusunda bulunurken Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay’da, Sözeri’ye destek mesajı verdi.

GAZETECİ SÖZERİ’YE ÇİRKİN SALDIRI
162
25 Ağustos 2020 - 14:03

Denizli’de uzun yıllardır gazetecilik yapan Kadriye Sözeri, yaptığı haberler sonrası kimliği belirsiz kişilerce tehdit edildikten sonra ellerinde ahlaksız fotoğraflarının bulunduğuna dair de şantaj yapıldı. Sözeri bu ahlaksızlık karşısında Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Denizliekspres İnternet Gazetesinin sahibi Kadriye Sözeri yaptığı haberler sonrasında geçen yıldan bu yana devam eden çeşitli tehditler aldı ve yine geçtiğimiz gün yaptığı yeni bir haber sonrası bu tehditlere devam edildi. Tehditlerle yetinmeyen şahıslar sosyal medya üzerinden şantajlara başladılar. Ellerinde Sözeri’ye ait ahlaksız fotoğrafların bulunduğunu yazan şahıslar, bu fotoğrafların elden ele dolaştığını söylediler. Sözeri bunun üzerine, elinizde fotoğrafları atın ben de göreyim demesi üzerine gelen fotoğraflar karşısında, “Pes artık” dedi. Çünkü Sözeri’ye gelen fotoğrafın biri alalade herhangi bir yerde herkesin olabileceği kamera görüntüsü, diğerinde ise yüzü bile görünmeyen ve kendisine ait olmayan bir fotoğraftı. Sözeri kendisine yapılan bu ahlaksızlık karşısında savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

35 yıllık gazeteci olan Sözeri meslek hayatı boyunca birçok tehdit aldığını, yaptığı bir haber sonrasında ahlak şubede bile ifade verdiğini ancak böylesine ucuz, böylesine ahlaksızca bir durumla hiç karşılaşmadığını söyledi. Sözeri durumla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, “Gazeteciliğin geldiği son nokta maalesef bu, yaptığınız haberleri sindiremediklerinde sizi sindirmeye çalışıyorlar. Ancak böyle ucuz numaralara, böyle ahlaksızlıklara papuç bırakmam. 35 yıllık meslek hayatımı onurumla ve gururumla sürdürdüm bundan sonra da sürdürmeye çalışacağım. Çamur at izi kalsın. Çamur atsalar da izi kalmayacak. Gazeteciliğimi sorgulayamadıkları için kadınlığımı kullanarak çamur atmaya kalktılar. İki oğlum ve iki torunum var. Çok şükür ki verilemeyecek hesabım yok. Bundan sonra da yolsuzlukların, hırsızlıkların, adam kayırmaların, adam kaydırmaların dimdik karşısında olacağım. Kimseden korkmadım, bu saatten sonra da korkmam” dedi.

KARAÇAY’DAN DESTEK MESAJI

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaçay, Denizliekspres İnternet Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Kadriye Sözeri’ye yapılan çirkin şantajı kınadı.

Ülkemizde yazdıkları haberler nedeniyle gazetecileri susturmak için “Elimizde ahlaksız fotoğrafların var” denilerek tehdit ve şantaj edilmesi karşısında, yetkili mercilerimiz harekete geçmeli ve soruşturma hızlı bir şekilde yapılmalıdır.

Gazeteciler, doğruluğuna inanmadığı ve aldığı istihbaratla ilgili taraflarında görüşlerini habere yansıtmaktadır. Meslektaşımız Kadriye Sözeri, Denizli halkına tarafsız haber verme peşinde olan meslektaşımızdır. Yapılan bu çirkin şantaj için Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur. Geç gelen adaletin meslektaşımıza, doğru ve dürüst haber vermek isteyen meslektaşlarımızın çalışma şevklerini kırarken, şantaj yapanları cesaretlendirecektir. DGC üyesi Denizliekspres İnternet Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Kadriye Sözeri’ye şantaj yapanların bir an önce yakalanarak, hakim karşısına çıkartılmasına arzuluyoruz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.