Haberci Kuş

EMEKLİ ÖĞRETMEN ÖLMEDEN MEZARA GİRMİŞ

Denizli’nin Buldan ilçesinde bir emekli öğretmenin 2. İcra Dairesi tarafından ölü olarak gösterildiği iddia edildi. Olayla ilgili hukuki süreç başlatıldı.

EMEKLİ ÖĞRETMEN ÖLMEDEN MEZARA GİRMİŞ
787
13 Şubat 2019 - 8:07

Buldan’da yaşayan Ali Saltıker isimli emekli öğretmenin başına akıl almaz bir olay geldi.

Buldan’da yaşayan emekli öğretmen ve özel detay rehabilitasyon merkezi müdürlüğü yapan Ali Saltıker kendisine gelen yazıyla şoka uğradı. İddiaya göre icra dairesinden gelen, kendisi ve eşini muris olarak gösteren yazıda üzerinde kayıtlı mal varlıklarına çocuklarından doğan 4.056,49 TL borçtan dolayı haciz konulduğu öğrendi. Konuyla ilgili açıklama yapan emekli öğretmen Ali Saltıker; bu bir hukuk skandalıdır.

Alacaklı vekili avukat İbrahim A. tarafından yapılan başvuru sonucu Denizli 2. icra dairesinin tarafıma gönderdiği yazıda ben ve eşim muris yani miras bırakan ölmüş kişi olarak ifade edilmiş. Bu ifadeye dayanarak oğlumun 4.056,49 TL’lik borcuna istinaden mal varlığıma haciz konulmuş. Ben daha hayattayken beni ölü göstererek mal varlığı üzerimden mirasçılarıma haciz konulması hukuka aykırıdır.

Ben ve eşim çok şükür yaşıyoruz. Konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Kaynak: Buldan Doğuş Gazetesi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.