Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

EĞİTİM-İŞ’TEN MEB’İN KARARINA PROTESTO

Eğitim-İş Denizli Şubesi Candoğan Parkında yaptığı basın açıklaması ile okul öncesi eğitim kurumları ve sınıfların açılması kararını protesto etti.

EĞİTİM-İŞ’TEN MEB’İN KARARINA PROTESTO
22 Kasım 2020 - 3:04

Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime yüz yüze devam edilmesi kararı Eğitim-İş Denizli Şubesi tarafından protesto edildi. Eğitim-İş Candoğan Parkında yaptığı basın açıklaması ile kararı protesto etti. Basın açıklamasını Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan ve Basın Yayın Sekreteri Nevhis Elvan Kaşgören birlikte okudu. Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, “Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümeti tekrar uyarıyoruz. Bu uygulamadan derhal vazgeçin” dedi.

Tüm eğitim kademelerinde eğitim 4 Ocak 2021 tarihine kadar ertelenmişken okul öncesi eğitimler için akşam sabaha alınan kararla yeniden açılmasının eğitim öğretim süreci ile ilgisi olmadığını söyleyen Aydoğan, “Bu karar akıl ve mantıkla açıklanamaz. MEB eğer okul öncesi eğitimi olmazsa olmaz görüyorsa öncelikle zorunlu eğitim kapsamına almalıdır. Bu, yıllardır bizim de en haklı talebimizdir” diye konuştu.

“ÖZEL SEKTÖR BASKISI İNSAN SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR”

MEB’in okul öncesi eğitimine yönelik aldığı kararın bilimsel açıdan anlatılabilir bir tarafı olmadığını ifade eden Basın Yayın Sekreteri Nevhis Elvan Kaşgören, “Bakanlığın okul öncesini yeniden açması kabul edilemez. Gelişimsel olarak kendini koruyamayacak çocukları tehlikeye atmakla eşdeğer ve tamamen ekonomik kaygılarla alındığı açık olan, üstelik Dünya Çocuk Hakları Günü’nde alınan bu çelişkili karardan geri dönülmelidir. Devlet, çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini sağlamakla sorumludur. Ekonomik kaygılar, özel sektör baskıları insan sağlığından daha önemli değildir” sözleriyle karar tepki gösterdi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.