Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

EĞİTİM İŞ’İN TRAFO MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Denizli’de Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu’nun bahçesine bir trafo yapılacağını daha önce öğrenerek trafo inşaatı önünde iki kez eylem gerçekleştiren Eğitim-İş Denizli Şubesi’nin eylemleri devam ediyor.

EĞİTİM İŞ’İN TRAFO MÜCADELESİ SÜRÜYOR
24 Aralık 2020 - 14:11

Eğitim-İş Denizli Şubesi, Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu’nun bahçesine bir trafo yapılacağını daha önce öğrenerek trafo inşaatı önünde iki kez eylem gerçekleştirmişti. Eğitim-İş eylemlerine bir yenisini daha ekledi.

Trafo önünde eylem gerçekleştiren Eğitim-İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan yaptığı açıklamada,“Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018/10 nolu genelgeye aykırı bir şekilde öğretmen, öğrenci ve çalışanlarının güvenliğini ve sağlığını tehlikeye atan bu uygulamaya son verilmesi gerektiğini defalarca vurguladık. Anaokulu öğrencilerimizin oyun alanına bu trafonun yapılması vicdansızlıktır, sorumsuzluktur. Yüksek gerilim hattının, radyasyonun içinde çocuklarımız nasıl eğitim görecekler, nasıl oynayacaklar? Milli Eğitim Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa buraya bu trafonun yapılması büyük bir çelişki oluşturmaktadır. Resmi kurumlarımızın İmar planlarındaki aksaklıkları ve mevzuat boşluklarını okullarımızın lehine düzenlemesi gerekir. Okul bahçelerimizin imar ve tapu-kadastro sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekir. Bu ayıptan bir an önce vazgeçin.Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak öğrenci, öğretmen ve eğitim emekçilerimizin haklarını koruma adına bu konuyu takip ediyoruz, takip edeceğiz. Bu trafo buradan kaldırılana kadar eylemlerimize devam edeceğiz.”dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.