Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

Doç. Dr. Orhun’un Çalışmaları Uluslararası Fuarda Büyük İlgi Gördü

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun, ulusal ve uluslararası galerileri, müzeleri, üniversiteleri, inisiyatifleri, projeleri ve koleksiyonerleri bir araya getiren “ARTANKARA 7. Çağdaş Sanat Fuarı”na katıldı. Doç. Dr. Orhun, PAÜ adına bu fuara davet edilen ilk sanatçı oldu.

Doç. Dr. Orhun’un Çalışmaları Uluslararası Fuarda Büyük İlgi Gördü
30 Mart 2021 - 15:09

Çağdaş sanatın daha geniş kitlelerce bilinirliğini ve izlenmesini arttırmak amacıyla 2015 yılından itibaren ulusal ve uluslararası galerileri, müzeleri, üniversiteleri, inisiyatifleri, projeleri ve koleksiyonerleri bir araya getiren 7. Çağdaş Sanat Fuarı, 30 Mart tarihinde kapılarını sanatçılara ve sanatseverlere açtı. Ulusal ve uluslararası sanatçıların eserleri ile başvurduğu ve seçici bir kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu katıldıkları fuara ilişkin PAÜ Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun şunları kaydetti: “Tüm dünyadan sanatçıların, galerilerin ve koleksiyonerlerin katıldığı, böyle bir fuara davet edilmekten dolayı son derece mutluyum. Fuarda, çalışmalarımı sergilemek için 6 metre kare gibi oldukça büyük bir alan ayrılmış olması beni fazlasıyla memnun etti. Çağdaş kadın temalı çalışmalarım gerek diğer sanatçılardan gerekse sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Ayrıca çalışmalarımı çağdaş ve etkileyici bulmaları beni çok heyecanlandırdı. Bu ilk deneyimimdi ve umuyorum devamı gelecektir. Gelecek yıllarda ise tüm fakülte olarak bu fuara Üniversitemiz adına katılmayı umut ediyorum.”

Doç. Dr. Orhun, PAÜ adına bu fuara davet edilen PAÜ’lü ilk sanatçı oldu.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.