Haberci Kuş

DİĞER DAMAT DA MİLLİ SAVUNMA BAKANI OLURSA?

TBMM Genel Kurulu’nda askeri düzenlemeler hakkında söz alan İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk geçirilmeye çalışılan kanunların eksikliklerini ve yanlışlıklarını dile getirdi.

DİĞER DAMAT DA MİLLİ SAVUNMA BAKANI OLURSA?
146
16 Temmuz 2020 - 14:27

“Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Şükran ve Minnetle anıyorum” sözleri ile konuşmasına başlayan “Hükümetin geçmişte askerlik konusunda yaptığı yanlışları itiraf ettiğini, pişman olduğunu ve şimdi yine dağınık, parça parça gizlice düzeltmeye çalıştığını söyleyen Öztürk şimdi yine hata yapıyorsunuz, ben size yapmanız gerekenleri söyleyeyim” dedi. Denizli İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk yapılması gerekenleri “1-Askerî disiplin ve bilincin verildiği askerî liseler açılmalıdır. 2-Harp okulları yeniden açılmalıdır. 3-GATA yeniden açılmalıdır” şeklinde sıraladı.

Astsubay ve Subaylarda yaş haddi konusundaki düzenlemeye de değinen Yasin Öztürk “Sakınca nedir? Kimin bu haktan yararlanacağına biz karar veririz.” cümlelerinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bel kemiği astsubaylarımızı hakları olan bir konuda torpil aramaya sevk etmek olduğunu belirterek askeriyede siyasallaşmanın yeni bir adımı olduğunu vurguladı.

Vekil Öztürk ayrıca “Şimdi askeri gelenekten gelen sistemi tanıyan bir Milli Savunma Bakanı var ama Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde her şey mümkün; Cumhurbaşkanı ya ekonomiyi bir damadına teslim ettiği gibi Milli Savunmayı da diğer damadına teslim ettim derse ne olacak?” sözlerini noktaladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.